Latvijas Universitāte ir lielākā plaša profila universitāte Latvijā, kurai ir nozīmīga vieta ne tikai visas izglītības sistēmas attīstībā, bet arī kopējā valsts ekonomikas izaugsmē. LU ir mūsdienīgs akadēmisko un profesionālo studiju centrs, kas līdz ar pētījumiem dabaszinātnēs, humanitārajās, sociālajās, tehniskajās zinātnēs un medicīnā sniedz dažādu veidu un līmeņu augstākās izglītības iespējas kā Latvijas, tā arī citu valstu iedzīvotājiem. LU ir izšķirīga nozīme akadēmisko tradīciju, tautsaimniecības, izglītības, vides un veselības aizsardzības, latviešu valodas un kultūras attīstībā.

LATVIJAS UNIVERSITĀTE,

Reģistrācijas Nr. 90000076669,

izsludina konkursu uz tenūrprofesūras amata vietu mērogojamu ķīmisko procesu modelēšanas jomā,

Ķīmijas nozarē

Latvijas Universitāte kompetences celšanai modernu digitālo rīku lietošanā izsludina atklātu konkursu uz tenūrprofesora vakanci mērogojamu ķīmisko procesu modelēšanas jomā. Vakance saistīta ar mērogojamo ķīmisko procesu modelēšanu laboratorijā, modelēšanu Latvijas ķīmiskās rūpniecības (farmācijas, koksnes ķīmijas, polimēru u.c.) potenciālajām vajadzībām, iezīmējot mūsdienīgu digitālo rīku (augstas veiktspējas skaitļošanas (HPC), mākslīgā intelekta (AI) u.c.) un to doto iespēju izmantošanu. No tenūrprofesora tiek sagaidīta augstas kvalitātes intensīva zinātniskā darbība Latvijas un starptautiskā mērogā. Pozīcija ietver gan motivējošu atalgojumu, gan atbalstu pētniecības grupas izveidei.

Tenūrprofesūras galvenie darba uzdevumi:

• izveidot pētniecības grupu;
  • veikt augstvērtīgus zinātniskus pētījumus un publicēt to rezultātus;
  • piesaistīt pētniecības finansējumu;
  • iesaistīties studentu sagatavošanā, vadot noslēgumu darbus un docējot lekciju kursus (ne vairāk kā 4 akadēmiskās stundas nedēļā);
  • veidot pētniecībā balstītu sadarbību ar publisko un privāto sektoru.

Precīzi darba uzdevumi ar izpildes rādītājiem katrai tenūrprofesūras vietai noteikti konkursa nolikumā.

Tenūrprofesūras galvenās kvalifikācijas prasības:

• zinātnes doktora grāds;
  • nozarē starptautiski atzīts speciālists, kurš veic mūsdienu līmenim atbilstošu zinātniskās pētniecības, zināšanu vai tehnoloģiju pārneses darbu;
  • izcils darba sniegums zinātniskajā vai pedagoģiskajā darbā vai citā profesionālajā darbībā;
  • pieredze organizatoriskajā darbā un komandas vadīšanā pēdējo sešu gadu laikā;
  • angļu valodas prasmes vismaz C1 līmenī;
  • vispārējās kompetences – līderība, sadarbības un pārliecināšanas prasmes, spēja stratēģiski un konceptuāli radīt un īstenot dažādas idejas.

Papildu kvalifikācijas prasības katrai tenūrprofesūras vietai noteiktas konkursa nolikumā.

Iesniedzamie dokumenti (latviešu un angļu valodā):

• LU rektoram adresēts pieteikums;
  • dzīves un darba gājuma apraksts (Curriculum Vitae), iekļaujot pašvērtējumu par valodu zināšanām, pretendenta kontaktinformāciju (tālruņa numuru, e-pasta adresi, adresi), ORCID iD numuru, zinātnisko, pedagoģisko, organizatorisko, kā arī citu profesionālo darba pieredzi, kvalifikācijas paaugstināšanas aktivitātes, nozīmīgākās publikācijas, citu informāciju, kura pilnīgāk raksturo pretendenta kvalifikāciju un atbilstību prasībām, informāciju par personām, kas var sniegt rekomendācijas, vai atsauksmes no sadarbības partneriem;
  • zinātnisko un akadēmisko grādu apliecinošo dokumentu kopijas;
  • pētniecības plāns turpmākajiem 6 gadiem brīvā formā, iekļaujot darba jomai atbilstošo specifiku, kas aprakstīta konkursa nolikumā;
  • aizpildīts Tenūrprofesūras vietas konkursa nolikuma 1. pielikums “Pretendenta speciālās kvalifikācijas prasības” (.docx) (https://www.lu.lv/par-mums/vakances/), (https://www.lu.lv/en/about-us/vacancies/).

Piedāvājam:

• darba algu - asociētajam tenūrprofesoram no 5600 EUR mēnesī (bruto), tenūrprofesoram  no 7000 EUR mēnesī (bruto);
  • motivējošu snieguma finansējumu par starptautisku projektu piesaisti;
  • veselības apdrošināšanu;
  • apmaksātu papildatvaļinājumu;
  • sākuma grantu zinātniskās darbības uzsākšanai 30’000 EUR apmērā;
  • atlīdzību viena doktoranta pozīcijai (no 2025. gada oktobra);
  • ikgadēju finansējumu pētniecības grupai vismaz 30’000 EUR apmērā.

Latvijas Universitātes profesūras tenūras nolikums

Dokumentus lūdzam iesniegt elektroniskā veidā parakstītus ar drošu elektronisko parakstu, kas satur laika zīmogu, nosūtot uz e-pastu - pd.vakances@lu.lv līdz 15.09.2024. plkst. 17:00 EET ar norādi “Konkursam uz Latvijas Universitātes tenūrprofesūras amatu”.

Pieteikumus izvērtēs atlases komisija un Ķīmijas profesoru padome. Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 01.11.2024.

Darba uzsākšana plānota starp 2025. gada janvāri un septembri.

Jautājumu gadījumā sazināties ar LU rakstot uz e-pastu pd.vakances@lu.lv.

Latvijas Universitāte informē, ka jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi (leģitīmo interešu nodrošināšana), un jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Latvijas Universitāte.