Izsole ir normatīvajos aktos noteiktā procedūra intelektuālā īpašuma objekta ekskluzīvu lietošanas tiesību nodošanai fiziskai vai juridiskai personai tā praktiskai izmantošanai par kādu LU noteiktu kompensāciju. Kompensācija var būt materiāla (piem., tūlītēja samaksa naudā un/vai procenti no ieņēmumiem, kas iegūti izmantojot objektu), vai nemateriāla (piem., datu masīvs, kas LU nepieciešams pētījumu turpināšanai vai LU nepieciešami pakalpojumi).
Lai nodrošinātu to, ka tiesības uz LU intelektuālā īpašuma izmantošanu tiek valorizētas (saimnieciski izmantotas) valstij un LU pēc iespējas izdevīgāk, 2023. gadā ir izstrādāta un no gada otrās puses ieviesta modernizēta izsoles procedūra, kas ietver:
1. posms: vispārējās informācijas izplatīšanu potenciālo interesentu apzināšanai.
2. posms: konsultācijas ar ieinteresētajām pusēm reālā tirgus izpētei.
3. posms: daudzpakāpju izsole ar augšupejošu soli, notiek elektroniskā vidē.
4. posms: tiesības uz izsolāmā objekta izmantošanu iegūst lielākās kompensācijas piedāvātājs, ar kuru tiek noslēgts licences līgums.
Izsoles objekts – zinātība “Metodika jauna antimikrobiālā peptīda ražošanai no E. coli” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/19/A/097 "Jauni no Zymomonas mobilis iegūti antimikrobiālie peptīdi pielietojumam ādas un mīksto audu infekciju terapijā" pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūts un SIA Alternative Plants.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija.
Izsoles noteikumi 23-025
Objekta apraksts LU-2023-025_F2
Līguma projekts 23-025
Dalībnieka pieteikums 23-025
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – zinātības "Metodika jauna antimikrobiālā peptīda ražošanai no E. coli" ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023.gada 15.decembrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA "Alternative Plants” (reģistrācijas Nr. 40203057216), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA "Alternative Plants” ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – zinātība “Augstas kvalitātes jonu kūļa ieguve: dokumentācija ierīču izgatavošanai” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/19/A/144 "Tehnoloģiski pētījumi lai radītu nākamās paaudzes mazizmēra 100 keV bora jonu implantācijas iekārtu ar TRL līmeni tuvu pie 4" pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Atomfizikas un spektroskopijas institūts un SIA Baltic Scientific Instruments.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija.
Izsoles noteikumi 23-021
Objekta apraksts LU-2023-021-F2
Līguma projekts 23-021
Dalībnieka pieteikums 23-021
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – zinātības “Augstas kvalitātes jonu kūļa ieguve: dokumentācija ierīču izgatavošanai” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023.gada 14.decembrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja Biedrība “Rīgas Fotonikas Centrs” (reģistrācijas Nr. 40008243048), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. Biedrība “Rīgas Fotonikas Centrs” ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – patenta pieteikums LVP2021000091 “Ierīce šķidru metālu un sakausējumu dozēšanai, transportēšanai un samaisīšanai metalurģiskajās iekārtās” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/19/A/080 “Elektromagnētiska tehnoloģija ar nano-daļiņām stiprināta vieglā sakausējuma kristalizēšanas procesam 3D drukas pielietojumam" pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Fizikas institūts.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija
Izsoles noteikumi 21-010
Objekta apraksts LU-2021-010-F2
Līguma projekts 21-010
Dalībnieka pieteikums 21-010
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – patenta pieteikuma LVP2021000091 “Ierīce šķidru metālu un sakausējumu dozēšanai, transportēšanai un samaisīšanai metalurģiskajās iekārtās” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 1.decembrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA “EPM Riga” (reģistrācijas Nr. 50103277031), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA "EPM Riga" ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – zinātība “Lineāras kustības sistēma kristālu audzēšanas iekārtai” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/20/A/070 “Nākamās paaudzes tehnoloģijas izstrāde augstas tīrības kristālu audzēšanā, izmantojot MHD pseido levitāciju " pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Atomfizikas un spektroskopijas institūts, AGL Technologies SIA un Cryogenic & Vacuum Systems SIA.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija
Izsoles noteikumi 23-020
Objekta apraksts LU-2023-020-F2
Līguma projekts 23-020
Dalībnieka pieteikums 23-020
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – zinātības “Lineāras kustības sistēma kristālu audzēšanas iekārtai” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 30.novembrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA “FONONS” (reģistrācijas Nr. 40003137824), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA "FONONS" ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – zinātība “Baktēriju koloniju veidojošo vienību skaitīšanas sistēma” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/19/A/147 “Ātra un rentabla, uz mašīnmācīšanos balstīta sistēma mikroorganismu augšanas analīzei" pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Atomfizikas un spektroskopijas institūts, Rīgas Tehniskās Universitātes Viedo datortehnoloģiju institūts un SIA "Laboratorija AUCTORITAS".
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija
Izsoles noteikumi 23-016
Objekta apraksts LU-2023-016_F2
Dalībnieka pieteikums 23-016
Līguma projekts 23-016
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – zinātības “Baktēriju koloniju veidojošo vienību skaitīšanas sistēma” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 24.novembrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA “Laboratorija AUCTORITAS” (reģistrācijas Nr. 40003631987), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA "Laboratorija AUCTORITAS" ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – zinātība “Mikrosfēras rezonatoru izgatavošana, testēšana un modelēšana” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/16/A/259 “Jaunu čukstošās galerijas modu mikrorezonatoru izstrāde optisko frekvenču standartu un biosensoru pielietojumiem, un to raksturošana ar femtosekunžu optisko frekvenču ķemmi” pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Atomfizikas un spektroskopijas institūts.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija
Izsoles noteikumi 23-018
Objekta apraksts LU-2023-018_F2
Dalībnieka pieteikums 23-018
Līguma projekts 23-018
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – zinātības “Mikrosfēras rezonatoru izgatavošana, testēšana un modelēšana” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 16.novembrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA “Optek” (reģistrācijas Nr. 50103720111), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA "Optek" ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – zinātība “Ādas vēža neinvazīva diagnostikas sistēma” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/16/A/197 “Portatīva ierīce ādas vēža agrīnai bezkontakta diagnostikai” un Latvijas Zinātnes padomes FLPP projekta Nr. lzp-2018/2-0052 “Ādas vēža agrīnas diagnostikas precizitātes uzlabošana ar neironu tīkliem” pētījumu ietvaros. Pētījumu veica LU Atomfizikas un spektroskopijas institūts un RTU Viedo datortehnoloģiju institūts.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija
Izsoles noteikumi 23-005
Objekta apraksts LU-2023-005-F2
Dalībnieka pieteikums 23-005
Līguma projekts 23-005
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – zinātības “Ādas vēža neinvazīva diagnostikas sistēma” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 19. oktobrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no zinātības izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA Bdetect (40203356868), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA Bdetect ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – patents LV 15717 B “Uz silīcija dioksīda mikrostieņa rezonatora veidots daudzviļņu gaismas avots datu pārraidei šķiedru optiskajās telekomunikāciju sistēmās” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/18/A/155 “Uz čukstošās galerijas modas mikrorezonatora bāzes veidota optisko frekvenču ķemmes ģeneratora izstrāde un tā pielietojumi telekomunikācijās” pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Atomfizikas un spektroskopijas institūts, RTU Telekomunikāciju institūts un AFFOC Solutions SIA.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija
Izsoles noteikumi 22-002
Objekta apraksts LU-2022-002-F2
Dalībnieka pieteikums 22-002
Līguma projekts
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta –patenta LV 15717 B “Uz silīcija dioksīda mikrostieņa rezonatora veidots daudzviļņu gaismas avots datu pārraidei šķiedru optiskajās telekomunikāciju sistēmās” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 27. oktobrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA "Optek" (50103720111), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA "Optek"ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Sistēma nodrošina vīrusu (tai skaitā, Covid-19) un citu aerosolu pārnesto infekciju risku automatizētu monitoringu, kontroli un būtisku samazināšanu telpās, kā arī un cilvēku individuālu informēšanu un brīdināšanu par apstākļiem un gaisa kvalitāti telpā. Darbības pamatā ir telpas fizikālo parametru (CO2, temperatūra, mitrums, u.c.) mērījumu un cilvēku skaita un trokšņu identifikācijas datu kompleksa apstrāde un izmantošana autonomi darbināmas gaisa attīrīšanas/dezinficēšanas iekārtas vadīšanai un sistēmas klientu individuālai informēšanai.
Sistēma ir paredzēta izmantošanai birojos, klasēs, auditorijās, publiskās telpās, slimnīcu telpās un tml.
Zinātība “Sistēma vīrusinfekciju izplatības samazināšanai telpās” ir izstrādāta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta 1.1.1.1./21/A/046 "Sistēma COVID-19 inficēšanās riska noteikšanai un samazināšanai iekštelpās” pētījumu ietvaros ar REACT-EU papildus finansējumu pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Pētījumus veica LU Skaitliskās modelēšanas institūts.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija
Izsoles noteikumi 23-008
Objekta apraksts LU-2023-008-F2
Dalībnieka pieteikums 23-008
Līguma projekts 23-008
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – zinātības “Sistēma vīrusinfekciju izplatības samazināšanai telpās” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 13. oktobrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no zinātības izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA “Procesu analīzes un izpētes centrs” (reģ. Nr. LV40003203547), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA “Procesu analīzes un izpētes centrs” ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – patents LV 15593 B “Nanovadu iegūšanas paņēmiens” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/16/A/256 “Nanoelektromehānisku slēdžu izveide” pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Ķīmiskās fizikas institūts.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija.
Izsoles noteikumi 20-005.
Līguma projekts 20-005.
Objekta apraksts 20-005.
Dalībnieka pieteikums 20-005.
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – patenta LV 15593 B “Nanovadu iegūšanas paņēmiens” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 20. oktobrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA "Snow Construction" (50203457461), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA "Snow Construction" ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Izsoles objekts – patents LV 15592 B “N-tipa termoelektrisks kompozītmateriāls un tā iegūšana” ir izstrādāts Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.1. pasākuma "Praktiskas ievirzes pētījumi" projekta Nr. 1.1.1.1/16/A/257 “Termoelektriski nanomateriāli/topoloģiski dielektriķi efektīvākai siltuma zudumu pārveidei lietderīgā enerģijā” pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Ķīmiskās fizikas institūts un RTU Polimērmateriālu institūts.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija.
Izsoles noteikumi 20-004.
Līguma projekts 20-004.
Objekta apraksts 20-004.
Dalībnieka pieteikums 20-004.
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – patenta LV 15592 B “N-tipa termoelektrisks kompozītmateriāls un tā iegūšana” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 26. oktobrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no patenta izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA "Snow Construction" (50203457461), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA "Snow Construction" ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
Unikālās metodes pamatā plaušu veidojuma vēža riska personalizētam neinvazīvam novērtējumam ir vienlaicīga 500+ dažādu demogrāfisko, riska, klīnisko un diagnostisko (tai skaitā asins šķidruma biopsija) parametru analīze. No tiem matemātiski atlasīta optimāla parametru kopa ir izmantota tiešsaistes rīkā, kurš ir īpaši pielāgots Latvijas iedzīvotāju ģenētiskajiem, sociālajiem un vides aspektiem.
Rīks ir orientēts izmantošanai medicīnas iestādēs un ārstu praksēs.
Zinātība “Plaušu vēža riska novērtēšanas metode un rīks” ir izstrādāta Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privātā sektora investīcijas P&A" 1.2.1.2. pasākuma "Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai" projekta KC-PI-2017/103 "Uz lielajiem datiem balstītas plaušu vēža riska izvērtēšanas, agrīnas diagnostikas un prognozēšanas metodes izstrāde” pētījumu ietvaros. Pētījumus veica LU Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūts.
Papildu informācija – LU Zināšanu un tehnoloģiju pārneses centrs, tel. 26128036, e-pasts zpc@lu.lv.
Vispārējā informācija
Izsoles noteikumi 23-014
Objekta apraksts LU-ZPC-F2-2023-014
Dalībnieka pieteikums 23-014
Līguma projekts 23-014
Rezultāts:
Intelektuālā īpašuma objekta – zinātības “Plaušu vēža riska novērtēšanas metode un rīks” ekskluzīvās licences izsoli ar augšupejošu soli noturēja Latvijas Universitātes Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija 2023. gada 28. septembrī, izmantojot MS Teams tiešsaistes platformu.
Augstāko vienreizējo maksājumu un ikgadējo procentmaksājumu no neto apgrozījuma summas, kuru veido licenciāta gūtie ieņēmumi no zinātības izmantošanas jebkādā veidā, nosolīja SIA Valoriteh (50203509231), kuru Komisija atzina par izsoles uzvarētāju. SIA Valoriteh ir ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
LU izsludina izsoli Nr. 2/LU/2023 par intelektuālā īpašuma – izgudrojums “Ierīce un metode kuņģa vēža noteikšanai testa pacientam, izvērtējot izelpu” atbilstoši starptautiskajam patenta pieteikumam Nr. PCT/LV2021/050006 “A device and a method for detection of gastric cancer through exhaled breath in a test subject” – izmantošanas tiesībām un licences līguma noslēgšanas procesu.
- Izsoles noteikumi (.docx)
- Pieteikums (.docx)
- Objekta apraksts (.docx)
- Licences līgums (.docx)
- Konfidencialitātes līgums (.docx)
Rezultāti:
Latvijas Universitātes (LU) intelektuālā īpašuma – izgudrojums “Ierīce un metode kuņģa vēža noteikšanai testa pacientam, izvērtējot izelpu” atbilstoši starptautiskajam patenta pieteikumam Nr. PCT/LV2021/050006 “A device and a method for detection of gastric cancer through exhaled breath in a test subject” – izmantošanas tiesību rakstiskās izsoles Nr. 2/LU/2023 (turpmāk – Izsole) rezultāti darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privātā sektora investīcijas” P&A 1.2.1.2. pasākuma “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai” projekta Nr. KC-PI-2017/75 “Gaistošo marķieru izelpas analizators kuņģa vēža skrīningam” ietvaros.
LU Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija (turpmāk – Komisija) 2023. gada 14. aprīlī pasludināja Izsoles rezultātus. Izsolē pieteicās viens pretendents – “JLM Innovation” GmbH (DE274114085).– nosolot visaugstāko cenu, kura piedāvātais procentmaksājuma apmērs ir 4%.
Komisija, izvērtējot iesniegto pieteikumu, par izsoles uzvarētāju atzinusi “JLM Innovation” GmbH (DE274114085), kura ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.
LU izsludina izsoli Nr. 1/LU/2023 par intelektuālā īpašuma – zinātība “Aitu vilnas šķiedru apstrādes tehnoloģija to izmantošanai multifunkcionālu bio-filtru izveidei” – izmantošanas tiesībām un licences līguma noslēgšanas procesu.
- Izsoles noteikumi (.docx)
- Pieteikums (.docx)
- Objekta apraksts (.docx)
- Licences līgums (.docx)
- Konfidencialitātes līgums (.docx)
Rezultāti
Latvijas Universitātes (turpmāk – LU) intelektuālā īpašuma – zinātība “Aitu vilnas šķiedru apstrādes tehnoloģija to izmantošanai multifunkcionālu bio-filtru izveidei” – izmantošanas tiesību rakstiskās izsoles Nr. 1/LU/2023 (turpmāk – Izsole) rezultāti darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privātā sektora investīcijas P&A” 1.2.1.2. pasākuma “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai” projekta Nr. KC-PI-2020/7 “Aitu vilnas šķiedru apstrādes tehnoloģija to izmantošanai multifunkcionālu bio-filtru izveidei (LU reģistrācijas Nr. ESS2020/372)” ietvaros.
LU Intelektuālā īpašuma pārvaldības komisija (turpmāk – Komisija) 2023. gada 17. februārī pasludināja Izsoles rezultātus. Izsolē pieteicās viens pretendents – SIA “FLUFFY UNLIMITED” (40203121065) – nosolot visaugstāko cenu, kura piedāvātais procentmaksājuma apmērs ir 1,85 %.
Komisija, izvērtējot iesniegto pieteikumu, par izsoles uzvarētāju atzinusi SIA “FLUFFY UNLIMITED”, kura ieguvusi tiesības slēgt licences līgumu.