12.02.2024. sēdē LU Akadēmiskās ētikas komisijas (turpmāk – Ētikas komisija) šādā sastāvā: Agnese Arāja, priekšsēdētāja, Dace Raipale, sekretāre, Dace Kazāka un Eva Borska , izskatīja Izglītības Zinātņu un Psiholoģijas fakultātes akadēmiskā personāla pārstāvja/-es iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt  studējošā/-ās X iespējamo LU Akadēmiskās ētikas kodeksa pārkāpumu studiju kursa noslēguma pārbaudījumā.

Ētikas komisija vienbalsīgi nolemj:

Ir konstatēts smags LU Akadēmiskās ētikas kodeksa 6., 7. un 9. punktos minēto principu pārkāpums no studējošā/-ās X puses, kurš/-a savā eksāmena darba prezentācijā pret dažādām sabiedrības grupām, sevišķi ar atšķirīgu seksuālo orientāciju, klaji pauž agresīvu, diskriminējošu un noniecinošu attieksmi ar saskatāmiem naida runas elementiem. Šāda rīcība nav savienojama ar studijām Latvijas Universitātē, kā arī skolotāja profesiju, kas var nodarīt kaitējumu akadēmiskajam darbam, koleģiālām attiecībām un sabiedrībai.