Projekta nosaukums latviski: Pēctrimdas fenomens: transformācijas un pielāgošanās latviešu trimdas kopienā pēc 1991. gada
Projekta nosaukums angliski: Navigating Post-Exile: Transformations and Transitions in the Latvian Exile Community after 1991
Projekta numurs: lzp-2024/1-0114
Projekta īstenotājs: Latvijas Universitāte (LU)
Projekta sadarbības partneri: Nav
Projekta vadītājs: Maija Krūmiņa
Projekta īstenošanā vadošā iestāde LU ir Humanitāro zinātņu fakultāte
Projekta īstenošanas periods: 01.01.2025. – 31.12.2027.
Projekta kopējais finansējums: 300 000 EUR, tajā skaitā LU projekta daļai piešķirtais finansējums: 300 000 EUR
Plānotie projekta rezultāti:
- Viens oriģināls zinātnisks raksts, kas publicēts, iesniegts vai pieņemts publicēšanai WoS vai SCOPUS datubāzēs iekļautajos Q1 vai Q2 kvartiles izdevumos.
- Trīs oriģināli zinātniskie raksti, kas publicēti, iesniegti vai pieņemti publicēšanai citos WoS, SCOPUS vai ERIH PLUS datu bāzē iekļautos izdevumos.
- Četri citi anonīmi recenzēti oriģināli zinātniskie raksti citos zinātniskos žurnālos un rakstu krājumos (t.sk. konferenču rakstu krājumos) ar starptautisku redakcijas kolēģiju.
- Viena recenzēta zinātniskā monogrāfija.
- Viens iesniegts projekta pieteikums starptautiskā pētniecības un attīstības projektu konkursā (konkurss ārvalstīs vai iesniedzis starptautisks konsorcijs).
- Viens iesniegts projekta pieteikums Latvijas pētniecības un attīstības projektu konkursā.
- Viena starptautiska konference par projekta tematiku, kā arī projekta darba grupas piedalīšanās vismaz 12 starptautiska un nacionāla mēroga konferencēs projekta darbības laikā.
Zinātniskā grupa: Maija Krūmiņa, Kristīne Beķere, Daina Grosa, Maruta Pranka, Ginta Elksne, Elvis Friks
Informācija par projektu
Projekta mērķis ir izpētīt Latvijas trimdas kopienas, kas radusies pēc Otrā pasaules kara, “pēctrimdas” periodu, izgaismojot tās evolūciju pēc Latvijas neatkarības atgūšanas 1991.gadā, kad “vecā trimda” kļuva par daļu no topošās diasporas. Izpētot trimdas kopienas identitātes transformāciju, attiecības un saikni ar dzimteni, reemigrantu pieredzi, kā arī “vecās trimdas” un jauno emigrantu dinamiku, projekts sniegs niansētu izpratni par pēctrimdas pieredzi. Multidisciplinārā pieeja, integrējot vēsturiskās un biogrāfiskās izpētes metodes, sniegs ieskatu indivīdu piederības izjūtā un identitātes attīstībā laikā, kas iezīmējas ar ievērojamu iedzīvotāju migrāciju gan Latvijā, gan pasaulē. Izpētot makro un mikro līmeņa attiecības starp cilvēkiem un viņu dzimteni, pētījums padziļinās vispārējo izpratni par diasporas dinamiku.
Papildus informācija par projektu pieejama:
-
projekta mājaslapā mutvarduvesture.lv;
-
projekta Facebook lapā: Facebook