Stratēgiskās noturības veicināšana ilgtspējīgas kibernoturības prakses ietvaros (CyberSustain)

Projekta nosaukums: Stratēgiskās noturības veicināšana ilgtspējīgas kibernoturības prakses ietvaros (CyberSustain)
Projekta granta līguma numurs: LU-BA-PA-2024/1-0032
Projekta vadītājs (zinātniskais): Līga Peiseniece (Banku augstskola)
Projekta kontaktpersona LU: Silvija Kristapsone
Projekta īstenošanas termiņš: 01.09.2024.-28.02.2026.
Projekta kopējais finansējums: 200 000 EUR
Projekta mērķis: šī projekta mērķis ir izpētīt savstarpējo saistību starp ilgtspējīgu kiberdrošību, ilgtspējas ziņošanu, uzņēmumu stratēģisko noturību un novērtēt uzņēmumu gatavību kiberdrošības ilgtspējas nodrošināšanā un saistīto ilgtspējas pārskatu sagatavošanā, lai veicinātu uzņēmumu stratēģisko noturību.
Projekta rezultāti: iesniegta publikācija – 1, konferenču materiāli – 2, iesniegts projekta pieteikums – 1
 

PROJEKTA GAITAS ATSKAITE

Pārskata periods: 2024. gada 1. septembris – 2024. gada 31. decembris

Projekta komanda turpina strādāt pie kiberdrošības un ilgtspējas konceptu izstrādes, sagatavojusi un iesniegusi pieteikumus starptautiskām konferencēm, kā arī uzsākusi pētījuma ietvara izstrādi un ilgtspējas ziņojumu apkopošanu.
Projekts sadarbojas ar partneriem, lai nodrošinātu plašāku datu pieejamību un veicinātu projekta mērķu sasniegšanu. Projekta komanda: Ir izveidota projekta komanda un sadalītas lomas. Vienošanās par dokumentācijas izstrādi un komunikācijas struktūru. Regulāras komandas sanāksmes, lai pārrunātu projekta mērķus, plānus un progresu. Notikušas sešas sanākmes norādītajā periodā. Šī aktivitāte ir daļa no WP1, kas ietver projekta vadību un resursu pārvaldību.

Projekta vizuālās izdentitātes izstrāde: Izveidots projekta logo. (WP5)

Konceptu materiālu sagatavošana: Projekta komanda sagatavojusi materiālus par kiberdrošības un ilgtspējas konceptiem. Turklāt vienoti definēti termini saistībā ar kiberdrošības un ilgtspējas jautājumiem. Šī aktivitāte ir saistīta ar WP2, kur literatūras analīze un konceptuālais modelis veido pamatu pētījuma teorētiskajai daļai.

Konferences un publikācija: Sagatavota un iesniegta anotācijas konferencei “1st International Research Conference of the Baltic Cybersecurity Innovation Forum”. Ir identificēti vairāki zinātniskie žurnāli (piemēram, “Sustainability (Switzerland)”, “Technological Sustainability”), kuros iesniegt pētījuma rezultātus. Publikācijas īsās versijas sagatavošana ir uzsākta. Plānota dalība starptautiskajās konferencēs, un tiek izstrādāti pieteikumi dalībai. Šī aktivitātes attiecas uz WP5, kas paredz zināšanu apmaiņu un rezultātu izplatīšanu.

Datu bāžu pieejamība: Tiek strādāts, lai nodrošinātu piekļuvi LU datu bāzēm, un izstrādāts datu pārvaldības plāns. Šī aktivitāte ir daļa no WP1, kas ietver projekta vadību un resursu pārvaldību.

Pētījuma ietvara izstrāde: Uzsākta pētījuma ietvara izstrāde, iesaistot ekspertus un sadarbojoties ar partneriem no TET un KPMG.

Pētījuma teorētiskais modelis tiek balstīts uz literatūras apskatu. Šī aktivitāte ir cieši saistīta ar WP2, kur tiek izstrādāts teorētiskais modelis un empīriskā pētījuma pamati.

Aptaujas sagatavošana: Veikts darbs pie aptaujas jautājumu satura izstrādes, izmantojot “Cyber Sustainability Survey” kā iedvesmas avotu. Aptaujas veikšanas plāns ietver posmus no 2025. gada janvāra līdz maijam. Šī aktivitāte atbilst WP3, kurā tiek veikta empīriskā izpēte.

Ilgtspējas ziņojumu apkopošana: Ir uzsākta 12 ilgtspējas ziņojumu apkopošana, koncentrējoties uz labākajiem piemēriem Baltijas reģionā. Plānoti papildu datu vākšanas rīki. Šī aktivitāte ir saistīta ar WP3, jo nodrošina empīrisko datu bāzi pētījumam.
Kopumā pirmajā ceturksnī plānotie darbi ir paveikti un projekta komanda intensīvi darbojas, lai paveiktu iesākto un sagatavotu īso publikāciju par literatūras apskatu un sagatavotu pieteikumus dalībai starptautiskajās konferecēs.