Eiropas zaļā kursa sociāl-ekonomisko aspektu integrācija pētniecībā un akadēmiskajā saturā: aprites ekonomikas ietvars

Projekta nosaukums: Eiropas zaļā kursa sociāl-ekonomisko aspektu integrācija pētniecībā un akadēmiskajā saturā: aprites ekonomikas ietvars
Projekta granta līguma numurs: LU-BA-PA-2024/1-0046
Projekta vadītājs (zinātniskais): Natālija Cudečka-Puriņa (Banku augstskola)
Projekta kontaktpersona LU : Signe Bāliņa
Projekta īstenošanas termiņš: 01.09.2024.-28.02.2026.
Projekta kopējais finansējums: 200 000 EUR
Projekta mērķis:  šis starpdisciplinārais pētniecības projekts veicina ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanu, integrējot Eiropas Zaļā kursa sociālekonomiskos aspektus pētniecībā un akadēmiskajā saturā, tādējādi veicinot inovāciju un sadarbību, lai izveidotu aprites ekonomikas sistēmu. Projekta galvenais mērķis ir risināt galvenās problēmas augstākās izglītības programmās un zinātniskajos pētījumos saistībā ar ilgtspējīgu attīstību Zaļā kursa ietvaros, kā arī veidot praktiskus rīkus studentiem un uzņēmējdarbības videi, kas atbalsta ilgtspējīgu attīstību, aprites ekonomiku un resursefektivitāti.
Projekta rezultāti: iesniegta publikācija – 3, iesniegts projekta pieteikums – 2, citi pētniecības specifikai atbilstoši projekta rezultāti – rekomendācijas

PROJEKTA GAITAS ATSKAITE

Pārskata periods: 2024. gada 1. septembris – 2024. gada 31. decembris

Projekta pārskata periodā īstenoti būtiski zinātniskie un pētnieciskie darbi, nodrošinot projekta mērķu sasniegšanu un veicinot tā progresu. Izveidota efektīva projekta pārvaldības sistēma, ieskaitot dokumentu augšupielādi, risku pārskatīšanu un komandas sastāva precizēšanu. Izstrādāts detalizēts darba plāns un kalendārais grafiks, kā arī sagatavots datu pārvaldības plāns. Uzsākts darbs pie rezultātu izplatīšanas plāna un veikta zinātniskās literatūras analīze, kas ietvēra atslēgas vārdu definēšanu. Papildus izpētīti mākslīgā intelekta un bibliometriskās analīzes rīki, kā arī analizētas spēles digitalizēšanas iespējas.

Pārskata periodā organizēts publicitātes pasākums konferencē “Enhance the awareness and acceptance of Industrial Symbiosis” un piedalīšanās globālajā konferencē par klimata pārmaiņām, prezentējot pētījumu par aprites ekonomikas izglītības un industriālās simbiozes ietekmi uz klimata neitralitāti. Projekta komanda piedalījās kvalifikācijas celšanas pasākumā par TURNITIN rīka izmantošanu.

Projekta komanda, sadarbībā ar partneriem no Latvijas Universitates, Klaipedos Universitetas, Instituto Politecnico de Setubal, Universidad de las Palmas de Gran Canaria, Zala briviba biedribu un Cesu novada pasvaldibu iesniedza pieteikumu starptautiskā pētniecības un attīstības projektu konkursā - URBAN TRANSITIONS PARTNERSHIP – DUT “F-DUT-2024-0443” “Dynamic Framework of New Approaches for Monitoring and Optimization of Circular Economy Governance at Local Level”.

Šīs aktivitātes veicina ilgtspējīgu attīstību un sekmē projekta ietekmi gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.