Farmācija – maģistra studiju programma
Studiju programma ir veidota, lai topošie farmaceiti un farmācijas jomas speciālisti iegūtu zināšanas par zāļu farmaceitisko formu gatavošanu; zāļu ražošanu un kontroli; zāļu pārbaudēm zāļu testēšanas laboratorijā; drošu, efektīvu un atbilstīgas kvalitātes zāļu sagatavošanu, uzglabāšanu un izplatīšanu vispārēja un slēgta tipa aptiekās, zāļu lieltirgotavās un zāļu ražošanas uzņēmumos; konsultāciju sniegšanu par zālēm un to lietošanu; un individuālu atbalstu pacientiem, kas izmanto pašārstēšanos.
Studiju laikā Jūs apgūsiet farmācijas likumdošanu, sociālo ekonomiku un menedžmentu, un sešu mēnešu praksē atvērta tipa vai slimnīcas aptiekā būs iespēja iegūt praktiskas iemaņas farmaceitiskajā aprūpē un zāļu gatavošanā. Studiju process veicina labu komunikāciju prasmju attīstīšanu un ir vērsts uz darbu komandā, jo veselības aprūpē sadarbojas dažādu jomu speciālisti. Studiju laikā studējošie attīsta spēju plānot un veikt pētniecisko darbu farmācijas zinātnē; un ir spējīgi patstāvīgi virzīt savu kompetenču pilnveidi farmācijas jomā.
Programmas direktore
Asoc. prof. Zane Dzirkale
Studenti iegūst zināšanas par:
- zāļu farmaceitisko formu gatavošanu;
- zāļu ražošanu un kontroli;
- zāļu testēšanu zāļu testēšanas laboratorijā;
- drošu, efektīvu un atbilstīgas kvalitātes zāļu sagatavošanu, testēšanu, uzglabāšanu un izplatīšanu vispārēja un slēgta tipa aptiekās, zāļu lieltirgotavās un zāļu ražošanas uzņēmumos;
- konsultāciju sniegšanu par zālēm un to lietošanu;
- aptieku pārvaldību un uzņēmējdarbības pamatiem.
Kursu sadalījums atbilstoši disciplīnām ir: ķīmija - 27%, farmācijas zinātnes - 35%, bioloģija/medicīna - 20%, sociālā farmācija un ekonomika -15,5% un farmācijas normatīvie akti, profesionālā ētika - 2,5% apmērā. Studiju noslēgumā jāizstrādā maģistra darbs.
Iegūtais veselības zinātņu maģistra grāds farmācijā apliecina, ka absolvents ir apguvis atbilstošas teorētiskās un praktiskās zināšanas par zālēm un vielām, kas tiek izmantotas zāļu ražošanā, par farmaceitisko tehnoloģiju un kontroli, zāļu lietošanu un par normatīvajiem aktiem farmācijas jomā un ir tiesīgs uzsākt farmaceita profesionālo darbību.
Absolventi var turpināt studijas doktorantūrā.
Iepriekšējā izglītība:
Veselības zinātņu bakalaura grāds farmācijā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība farmācijā
Konkursa vērtējuma aprēķināšanas formula: vidējā svērtā atzīme (60 x 10 = 600) + noslēguma pārbaudījumu kopējā (vai vidējā) atzīme (40 x 10 =400)