Dabaszinātņu (Ķīmijas) doktora studiju programma
Doktora studiju programma "Dabaszinātnes: Ķīmija" nodrošina zinātniskās kvalifikācijas iegūšanu ķīmijas zinātnes apakšnozarēs.
Studiju programmas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus specialistus kādā no ķīmijas apakšnozarēm, dodot doktorantiem padziļinātas zināšanas un prasmes, kuras nepieciešamas patstāvīga akadēmiskā un zinātniski-pētnieciskā darba veikšanai. Doktora studiju programmas nodrošināšanā ciešā sadarbībā ar Ķīmijas fakultāti iesaistīti arī Latvijas un LU zinātniskie institūti. Ir arī iespēja vienlaicīgi studēt kopīgā doktorantūrā ar kādu citu ārzemju universitāti.
Studiju programmas direktora p.i.
Zaiga Krišjāne
Doktorantūras padomes priekšsēdētājs
Prof. Arturs Vīknsa
Sekretāre
Dr. Chem. Iveta Ancāne
Ķīmijas doktora studiju programma piedāvā studijas sekojošās ķīmijas apakšnozarēs:
- Analītiskā ķīmija
- Fizikālā ķīmija
- Neorganiskā ķīmija
- Organiskā ķīmija
Doktorantūras studiju laikā jānokārto promocijas eksāmeni atbilstoši izvēlētajam ķīmijas apakšvirzienam, specialitātē un svešvalodā. Jāizstrādā promocijas darbs atbilstoši izvēlētajai pētījuma tēmai.
Programmas absolventi var strādāt universitātēs, zinātniski pētnieciskajos institūtos, uzņēmumu pētniecības un kvalitātes kontroles laboratorijās, dažādās testēšanas laboratorijās. Iespēja pašiem veidot savus privātos uzņēmumus un dažāda veida laboratorijas, kā arī turpināt pēcdoktorantūras pētījumu projektus ārzemēs.
Maģistra grāds, ķīmijā, fizikā, inženierzinātnēs, vides zinātnēs vai minētajiem maģistra grādiem atbilstošs augstākās izglītības diploms.
Imatrikulācija notiek pēc promocijas darba tēmas prezentācijas Ķīmijas doktora studiju programmas padomē, izvērtējot plānotā zinātniskā pētījuma kvalitāti un atbilstību LU un Latvijas zinātnes prioritārajiem pētījumu virzieniem, kā arī pretendenta kvalifikāciju (t.sk. motivāciju, iepriekšējās iestrādes, uzstāšanos konferencēs, dalību pētnieciskajos projektos, stažēšanos, kā arī zinātnisko publikāciju skaitu par plānoto promocijas darba tēmu). Iestājpārrunās pretendenti tiek ranžēti (sakārtoti) pēc iegūto punktu kopsummas, kas tiek ņemta vērā, ieskaitot pretendentus budžeta vietās.