Aizvadītajā nedēļas nogalē, 29. un 30. jūnijā, Valmieras Jāņa Daliņa stadionā, norisinājās Latvijas nozīmīgākās sacensības vieglatlētikā. Šajās sacensībās Latvijas Universitāti (LU) pārstāvēja 15 sportisti. Kopā tika iegūtas 5 zelta medaļas un 4 sudraba medaļas.

29. jūnijā 1500 metru distancē startēja talantīgā Agate Caune, kura ir LU studente un duālās karjeras sportiste. Viņa 1500 metru distancē izcīnīja Latvijas čempiones titulu ar rezultātu - 4:21,54.

Lēkšanas sektorā (trīssoļlēkšana) Sandis Dzenītis un Marks Grantiņš cīnījās par tālāko lēcienu. Sandis uzstādīja savu šīs sezonas labāko rezultātu, kas rezultējās ar zelta medaļu un čempiona titulu trīssoļlēkšanā. Zelta vērtais rezultāts bija pielīdzināms 15.71 metriem. Savukārt, Marks ierindojās 4. vietā ar rezultātu 14 metri un 20 centimetri. Sandis lepojas ar paveikto, taču cer nākotnē uzlabot savu rezultātu: “Savu startu vērtēju diezgan labi. Ņemot vērā to, ka vēl nevaru aizvadīt pilnvērtīgu treniņu procesu traumu dēļ, izdevās parādīt savu otro tālāko karjeras rezultātu (15.71m), kas nodrošināja čempiona titulu un vērtīgus ranga punktus nākamajām Eiropas līmeņa sacensībām. Priekšā vēl dažas sacensības, un esmu pozitīvi noskaņots atkārtoti sasniegt 16 metru robežu.”

400 metru barjerskrējienā LU atlētes savā starpā sadalīja pirmās divas vietas. Kitija Zaula izcīnīja godalgoto 1. vietu ar rezultātu 1:00.92min, taču Emmija Ivule spraigā cīņā izcīnija augsto otro vietu ar laiku 1:01,74. Emmija Ivule startēja arī 100m barjerās, kurās ar rezultātu 14.99 sekundes ierindojās 5. vietā. Tāpat arī Kitija Zaula savus spēkus pārbaudīja vēl vienā disciplīnā - jauktā 4x400m stafetē. Kopā ar savu komandu Kitija finiša līniju šķērsoja pēc 3:31.87min. Tas bija vēl viens lielisks rezultāts, kas ļāva izcīnīt vēl vienu 1.vietu.

Gerda Kerija Dreimane savus spēkus pārbaudīja 3 disciplīnās - augstlēkšanā, tāllēkšanā un lodes grūšanā. Augstlēkšanā Gerda ieguva 4.vietu, pārlecot 1.76 metru atzīmi, taču tāllēkšanā viņa aizleca 5.77 metrus, kas bija 5.vietas cienīgs rezultāts. Lodes grūšanas sektorā viņai izdevās lodi aizgrūst 11.04m, kas deva vēl vienu 5.vietu.

Luīze Geistarde aizvadīja ļoti veiksmīgas sacensības, izcīnot 2 medaļas. Lodes grūšanā Luīze ieguva sudrabu, lodei sasniedzot 13.38 metru atzīmi. 3.vietas vērtu rezultātu Luīze izcīnīja diska mešanā ar rezulātu 42.42 metri

Lodes grūšanā startēja arī Auce Mūrniece, kura ieguva 4.vietu ar rezultātu 12 metri un 42 centimetri. Arī diska mešanā Auce pārbaudīja savus spēkus. Disks piezemējās 40.39 pie metru atzīmes, Aucei iegūstot vēl vienu 4.vietu. Auce atzīst, ka veselība pievīla viņu, bet lepojas ar pārējiem LU sportistiem: “Biju labi sagatavojusies šim čempionātam, diemžēl veselība pievīla pēdējā mirklī, taču ļoti priecājos par citu LU komandas biedru sasniegumiem un čempionu tituliem. Prieks redzēt arvien kuplāku skaitu LU studentu, kas apvieno profesionālu sportu un studijas, pats galvenais - ir teicami abās jomās.”

Kārlis Romanovs piedalījās 2 diciplīnās - 400m barjerās un 100m skrējienā. 400 metru barjerskrējienā Kārlis finišēja 6.vietā ar rezultātu 56.56 sekundes, taču 100 metru skrējienu pievieca 11.75 sekundēs.

Arī Raivo Bunde piedalījās Latvijas Čempionātā. 110m barjerskrējienā Kārlis finišēja 4. vietā ar rezultātu 15.25 sekundes, taču tāllekšanā ieguva sudraba medaļu, aizlecot precīzi septiņus metrus.

Elīza Lemberga aizvadīja septiņcīņu, kuras kopvērtējumā izcīnīja 4.vietu. 100 metru barjeras viņa pievieca 15.18 sekundēs, 200m skrējienu 26.87 sekundēs un 800m skrējienu 2:25.90 minūtēs. Augstlēkšanā viņa pārvarēja 1.66m atzīmi, taču tāllekšanā viņa aizleca 5.49 metrus. Šķēpa mešanā viņai izdevās aizmest 39.32 metrus tālu, bet lodes grūšanā sasniedz 10.90m atzīmi.

Arnolds Ozols Meļķis kāpa uz starta līnijas tāllēkšanā un ar veiksmīgu lēcienu ieguva 3.vietu. Viņa rezulāts bija 6.92m. Līga Vecbērza aizvadīja 100 metru skrējienu, kurā finišēja 8.vietā ar laiku 12.45 sekundes. Annika Elizabete Upīte savus spēkus pārbaudīja šķēpa mešanā, kurā ieguva 10. vietu ar rezultātu 35.18 metri. Pie diska mešanas varēja vērot Artūra Ozola lielisko metienu - 45.90 metri un izcīnīta 2. vieta.

Lepojamies ar plašo vieglatlētu pulku LU!

Vēlam sacensībām bagātu turpmāko sezonu!