“Latvijas Universitāte” pirmdien piedzīvoja neveiksmi pirmajā Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērijas spēlē.

''Latvijas Universitāte'' , lai gan spēle tika aizvadīta “Rimi” olimpiskajā centrā, šoreiz bija viesu lomā un ar rezultātu 62:100 (14:24, 17:31, 18:18, 13:27) atzina “VEF Rīga” pārākumu, sērijā līdz trīs uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Studenti veiksmīgi izvirzījās vadībā spēles ievadā, panākot 7:0, taču turpinājumā jau spēles sestajā minūtē laukuma saimnieki pārņēma vadību, panākot rezultātu par labu sev 10:7, un lika LU doties pārtraukumā ar 24 punktu deficītu (31:55).

Trešajā ceturtdaļā spēles gaita ritēja līdzvērtīgi, taču noslēdzošajā mača ceturksnī iniciatīvu atkal pārņēma “vefieši”, palielinot pārsvaru līdz 38 punktiem.

LU rindās Dāvids Vīksne bija pārliecinoši rezultatīvākais ar 22 gūtajiem punktiem, kamēr pa septiņiem punktiem guva Pauls Miglinieks, Eduards Avotiņš, Alberts Putāns un Edvards Mežulis.

Tikmēr “VEF Rīga” uzvaru nodrošināja Kristers Zoriks, kurš guva 18 punktus un sakrāja astoņas rezultatīvas piespēles, bet vēl 15 punktus pievienoja Artis Ate.

Pusfināla sērija notiek līdz vienas komandas trīs uzvarām. Nākamā spēle, kurā laukuma saimnieku lomā būs LU, paredzēta ceturtdien.

LU, ceturtdaļfināla sērijā uzvarot “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” basketbolistus ar 3-2, iekļuva pusfinālā pirmo reizi kopš 2012.gada.