Sestdien, 29. februārī, izbraukuma spēli Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgā aizvadīja basketbola komanda “Latvijas Universitāte”, kas tikās ar Tallinas Kalev/TLU komandu un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 74:94. Rezultatīvākais spēlētājs bija Renārs Birkāns, kuram 18 punkti.

Spēles rezultātu ar četriem gūtiem punktiem atklāja Anrijs Miška (4:0), kas pretinieku komandai uzreiz lika pieprasīt minūtes pārtraukumu. Atgriežoties laukumā mājinieki guva savus pirmos 2 punktus (4:2), bet Renārs Birkāns atzīmējās ar 2+1 caurgājienu (7:2). Jau nākamajā uzbrukumā uz soda metienu līnijas stājās Edvards Mežulis, panākot 9:2, bet Tallinas komanda ātri vien samazināja starpību – 9:7. Renārs Birkāns arī bija precīzs abos raidījumos no soda līnijas (11:7). Kārlis Žunda realizēja pirmo tālmetienu mūsu komandai (14:9), bet Adrians Šnipke pievienoja 2 punktus (16:11), bet tālāk izlīdzinājumu panāca mājinieku komanda – 16:16 un izvirzījās vadībā (19:16), kas lika sasaukt komandas sapulci mūsu treneru korpusam. Kārlis Žunda iemeta pustālo metienu, bet Renārs Birkāns precīzs soda metienos (20:21). Pēdējās divās minūtēs vēlreiz soda metienus izpildīja Renārs Birkāns, esot precīzs abos (22:21), bet nākamajā uzbrukumā šādā pat veidā divus punktus pievienoja Edvards Mežulis (24:23). Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 27:28, mūsējiem pēdējam izceļoties Renāram Birkānam ar 2+1 caurgājienu.

Otro ceturtdaļu ar precīzu raidījumu atklāja Tallinas komanda (27:30), bet nedaudz mazāk kā pēc 3 minūtēm tie bija vienīgie gūtie punkti. Latvijas Universitātes pirmos punktus guva Kārlis Žunda (29:30). Turpinājumā izrāviens padevās mājiniekiem (29:38), līdz Gustavs Kārlis Kampuss izcēlās ar trejaci (32:38). Tomēr vairāki precīzi metieni atkal pretiniekiem un pirmo reizi arī -10 mums (32:42). Edvards Mežulis lieliski apspēlēja pretinieku, spējot gūt 2+1 punktus (35:42). Aivis Lēmanis arī atzīmējās ar 2 punktiem (37:45), kamēr ceturtdaļa noslēdzās ar šādu pašu rezultātu.

Pēc pārtraukuma pirmos 6 punktus guva pretinieku komanda (37:51), kas lika uzreiz pieprasīt minūtes pārtraukumu mūsu komandai. Tas gan nedeva vēlamo rezultātu, jo Tallinas komanda vēl vairāk atrāvās (37:58), kad treneris pieprasīja otro minūtes pārtraukumu. Pēc spēlētām gandrīz piecām minūtēm pirmos punktus mūsu labā guva Aivis Lēmanis (39:60), bet pēc tam pašam veiksmīgs 2+1 gājiens (42:64). Rendijam Feikneram izdevās atkārtot komandas biedra rādīto un arī 2+1 (45:64). Aivis Lēmanis iemeta vienu soda metienu, bet Roberts Bērze atzīmējās ar 2 punktiem (48:66). Mirkli vēlāk Robertam Bērzem vēl 3 punkti (51:66), kā arī 2 punktu metiens (53:66). Adrians Šnipke realizēja tālmetienu (56:70), bet ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 58:72, kad divus soda metienus iemeta Renārs Birkāns.

Pēdējo ceturtdaļu ar 5 punktiem iesāka mūsu komanda, kad 2 punktus realizēja Renārs Birkāns, bet 3 punktus Adrians Šnipke (63:72). Anrijs Miška iemeta soda metienus (65:74), kas ļāva saglabāt cerības par uzvaru spēlē. Turpinājumā gan pretinieku komanda atkal veica izrāvienu (65:81), kas lika sasaukt sapulci uz komandas soliņa. Adrians Šnipke pievienoja komandai vēl 3 punktus (68:81), kamēr Edvardam Mežulim 2 punkti (70:83). Renārs Birkāns iemeta pustālo metienu (72:85), bet divas minūtes līdz spēles beigām Tallinas Kalev/TLU komanda panāca +15 (87:72). Mums vēl 2 punktus guva Reinis Avotiņš, bet spēlei beidzoties rezultāts uz tablo – 74:94.

BK “Latvijas Universitāte”: R. Birkāns 18 (4ab., 3rp.), A. Šnipke 11, E. Mežulis 9 (8ab.), A. Lēmanis 8 (4ab.), K. Žunda 7 (4rp.), R. Bērze 7, A. Miška 6, R. Feikners 3, G. K. Kampuss 3, R. Avotiņš 2, E. Ramza (4ab.), A. Putāns

Nākamo spēli komanda aizvadīs svētdien, 8. martā, mājās uzņemot AVIS UTILITAS Rapla komandu. Spēles sākums plkst. 17.30 Elektrum Olimpiskajā centrā.