Svētdien, 16. februārī, mājas spēli Latvijas – Igaunijas basketbola līgā aizvadīja basketbola komanda “Latvijas Universitāte”, kas tikās ar Valmiera GLASS VIA komandu un piedzīvoja zaudējumu spēles izskaņā ar rezultātu 72:82. Rezultatīvākais spēlētājs bija Renārs Birkāns, kuram 18 punkti, 5 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

Spēles rezultātu atklāja Kārlis Žunda ar precīzu tālmetienu (3:0), taču pretinieki atbildēja ar precīziem soda metieniem (3:2). Edvards Mežulis atzīmējās ar precīzu soda metienu (4:2). Valmieras komanda panāca izlīdzinājumu, bet studentiem izcēlās Renārs Birkāns (6:4). Reinim Avotiņam trejacis un komandai rezultāts (9:6). Spēle turpinājās mazrezultatīvi, bet ļoti līdzīgi auga rezultāts, jo pretinieki panāca 9:9. Edvards Mežulis precīzs no soda metienu līnijas (11:9), bet valmierieši pirmo reizi izvirzījās vadībā (11:12 un 11:14). Turpinājumā gan pa diviem punktiem guva Adrians Šnipke un Edvards Mežulis (15:14), kā arī Gustavs Kārlis Kampuss atzīmējās ar 3 punktiem (18:14), kas lika pieprasīt minūtes pārtraukumu Valmieras komandai. Pēdējās divās minūtēs komandas apmainījās ar precīziem metieniem, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 22:23.

Otro ceturtdaļu ar diviem punktiem atklāja Kārlis Žunda, kurš atzīmējās no soda metienu līnijas (24:23), tomēr pretinieku komanda veica izrāvienu un panāca savā labā +6 (30:24). Mūsu treneru korpuss pieprasīja minūtes pārtraukumu, kas deva rezultātu, jo uzreiz Gustavs Kārlis Kampuss realizēja tālmetienu (27:30). Edvards Mežulis atkal stājās uz soda metienu līnijas un bija precīzs abos raidījumos (29:32). Arī Renārs Birkāns pievienoja precīzus divus soda metienus, bet Adrians Šnipke precīzs no 3 punktu līnijas (34:32), kamēr Renāram Birkānam vēl 2 punkti (36:32) un minūtes pārtraukums jau Valmieras komandai. Pēdējās trīs minūtēs mūsējiem divus punktus guva Renārs Birkāns, bet Reinis Avotiņš realizēja vienu sodiņu, kas puslaika pārtraukumā ļāva doties ar neizšķirtu rezultātu uz tablo – 39:39.

Spēles otro puslaiku ar 2 punktiem atklāja Renārs Birkāns (41:39), tomēr pretinieki atbildēja ar precīzu trejaci (41:42). Renārs Birkāns, Alberts Putāns un Rendijs Feikners realizēja divus punktus, panākot neizšķirtu uz tablo (47:47). Anrijs Miška bija precīzs savā metienā un uz tablo jau kuru reizi līdzsvars – 49:49. Rezultāts turpināja augt ļoti līdzīgi, kad Renārs Birkāns guva četrus punktus pēc kārtas (55:56), bet Adrians Šnipke vēlreiz iemeta trīs punktus (58:58). Edvards Mežulis realizēja soda metienus un ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 60:63.

Pēdējās ceturtdaļas rezultātu mainīja Edvards Mežulis, gūdams 2 punktus (62:63), bet pēc tam Renārs Birkāns precīzs sodiņos (65:66). Valmieras GLASS VIA komandai izrāviens (72:65), kas lika sasaukt Latvijas Universitātei sapulci uz soliņa. Atgriežoties laukumā 2 punktus guva Edvards Mežulis (67:72), kā arī Adrianam Šnipkem 2 punkti (69:73). Beigas tomēr veiksmīgākas pretiniekiem un viņiem padevās izrāviens, kas diemžēl nozīmēja zaudējumu Latvijas Universitātes basketbola komandai ar rezultātu 72:82.

BK “Latvijas Universitāte”: R. Birkāns 18 (5rp., 5ab.), A. Šnipke 14 (7ab.), E. Mežulis 14 (6ab.), G. K. Kampuss 6, R. Feikners 5, K. Žunda 5, A. Miška 4, R. Avotiņš 4, A. Putāns 2, R. Bērze, E. Ramza, A. Lēmanis.