Svētdien, 9. februārī, izbraukuma spēli Latvijas – Igaunijas basketbola līgā aizvadīja basketbola komanda “Latvijas Universitāte”, kas mēroja spēkus ar TalTech komandu un atzina pretinieku pārākumu ar rezultātu - 73:85. Spēles rezultatīvākais spēlētājs bija Renārs Birkāns, kuram 16 punkti, 11 rezultatīvas piespēles un 6 atlēkušās bumbas.

Spēles rezultātu atklāja Gustavs Kārlis Kampuss (2:0), bet pretiniekiem uzreiz precīzs tālmetiens (2:3). Turpinājumā mājinieki veica izrāvienu, panākot jau savā labā 9:2, taču tad precīzs soda metienos bija Roberts Bērze (4:9). Nākamajā uzbrukumā uz noteikumu pārkāpumu izprovocēja Everts Ramza un pats bija nekļūdīgs (6:9). Pēc spēlētām piecām minūtēm sekoja vairākas spēlētāju maiņas, bet ar tālmetienu mūsu rindās atzīmējās Roberts Bērze (9:12). Artis Arnītis iemeta vienu soda metienu, bet pēc tam Anrijs Miška pievienoja 2 punktus (12:18). TalTech komanda atkal palielināja pārsvaru, panākot jau 24:14, bet pēdējā uzbrukumā Renārs Birkāns precīzs soda metienos, ceturtdaļu noslēdzot ar rezultātu 16:28.

Otrajā ceturtdaļā spēles rezultātu atklāja Anrijs Miška (18:30), bet vēlāk precīzs vienā no diviem sodiņiem (19:30). No spēles mūsu komanda vēl punktus neguva otrajā spēles ceturksnī, bet uz soda metienu līnijas stājās Renārs Birkāns un bija precīzs abos metienos (21:33). Arvīds Dambenieks guva 2 punktus no spēles (23:33), kamēr pretiniekiem atkal izrāviens (23:39), kas lika pieprasīt minūtes pārtraukumu. TalTech komanda turpināja savu izrāvienu, līdz mirklim, kad to apturēja Roberta Bērzes soda metieni (25:48). Anrijs Miška arī izprovocēja pretiniekus uz pārkāpumu un precīzs savos mēģinājumos (27:48). Aivis Lēmanis iemeta divus punktus un ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 33:53.

Atgriežoties no lielā pārtraukuma Latvijas Universitātes basketbolisti bija daudz vairāk koncentrējušies un gatavi atspēlēt deficītu. Vispirms Anrijs Miška precīzs soda metienā (34:53), bet tad Gustavs Kārlis Kampuss realizēja tālmetienu (37:53). Aivis Lēmanis iemeta vēl vienu 3 punktu metienu, panākot jau 40:53, kas lika sasaukt sapulci uz komandas soliņa pretiniekiem. Anrijs Miška izcēlās ar skaistu danku (43:58), bet Gustavs Kārlis Kampuss precīzs vēl vienā tālmetienā (46:58). Gustavs Kārlis Kampuss, Aivis Lēmanis un Renārs Birkāns – katrs atzīmējās ar diviem punktiem (52:61). Arvīds Dambenieks precīzs 3 punktu raidījumā, kas komandai ļāva pietuvoties jau pavisam tuvu (55:62). Ceturtdaļas beigas gan veiksmīgākas pretiniekiem, kas pēc spēlētām 30 minūtēm uz tablo nozīmēja -11 (59:70).

Pēdējo ceturtdaļu ar diviem soda metieniem iesāka TalTech komanda, bet, kad pēc divām minūtēm rezultāts nemainījās, Latvijas Universitātes treneris Guntis Endzels pieprasīja minūtes pārtraukumu. Tas vainagojās spēles rezultātā, jo divus punktus guva Renārs Birkāns (61:72). Turpinājumā 3 punkti Gustavam Kārlim Kampusam (64:72), kas minūtes pārtraukumu jau lika pieprasīt pretiniekiem. Atgriežoties laukumā vēl 2 punkti Anrijam Miškam (66:72), bet arī mājiniekiem precīzs metiens (66:74). Anrijs Miška iemeta vienu soda metienu (67:74). Ceturtdaļas beigās Renārs Birkāns iemeta divus punktus (69:77), kā arī vēl 2 punktus no soda līnijas (71:79), tomēr beigas veiksmīgākas TalTech komandai un spēle noslēdzās ar rezultātu 73:85.

BK “Latvijas Universitāte”: R. Birkāns 16 (11rp., 6ab.), A. Miška 13 (6ab.), G. K. Kampuss 13 (5ab.), R. Bērze 10, A. Lēmanis 9 (6ab.), A. Dambenieks 5, A. Putāns 2, E. Ramza 2, E. Mežulis 2 (6ab.), A. Arnītis 1, R. Avotiņš, A. Šnipke

Nākamo spēli komanda aizvadīs svētdien, 16. februārī, plkst. 16.30 Elektrum Olimpiskajā centrā tiekoties ar Valmiera Glass VIA komandu.