Svētdien, 2. februārī, mājas spēli Elektrum Olimpiskajā centrā aizvadīja basketbola komanda “Latvijas Universitāte” tiekoties ar BC Valga – Valka/Maks&Moorits komandu un svinot uzvaru ar rezultātu 83:74. Komandas rezultatīvākais spēlētājs bija Alberts Putāns, kuram 18 punkti, 13 punktus pievienoja Gustavs Kārlis Kampuss, bet ar 12 punktiem un 9 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Renārs Birkāns.

Spēles rezultātu atklāja pretinieku komanda, bet mūsējiem pirmos divus punktus iemeta Alberts Putāns – 2:2. Turpinājumā Latvijas Universitātes spēlētāji netrāpīja savus metienus un pretinieki izrāvās vadībā jau līdz 11:2. Savus pirmos divus punktus spēlē guva Anrijs Miška, nedaudz pietuvojot komandu (4:11). Kārlis Žunda iemeta vienu soda metienu (5:11), kamēr Valgas komandai vēl divi punkti (5:13). Roberts Bērze iemeta tālmetienu (8:11). Divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām Anrijs Miška rezultātu noapaļoja līdz -5 (10:15). Roberts Bērze trāpīja vēl vienu tālmetienu un ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu – 13:17.

Arī otro ceturtdaļu ar gūto grozu pirmie iesāka viesi, kad spēja atkal veikt nelielu izrāvienu – 13:22. Kārlis Daga – Krūmiņš realizēja svarīgu tālmetienu (16:22), pēc tam Albertam Putānam 2 punkti (18:24), kā arī Reinim Avotiņam 2 punkti (20:24), kas lika pretiniekiem pieprasīt minūtes pārtraukumu. Sekoja vairākas spēlētāju maiņas un Renārs Birkāns komandu pietuvoja līdz minimumam (22:24). Alberts Putāns iemeta 3 punktus (25:26), pēc tam Robertam Bērzem vēl 2 punkti (27:30). Pēc Gustava Kārļa Kampusa precīza trejača uz tablo bija neizšķirts – 30:30. Ceturtdaļas beigas tomēr veiksmīgākas pretiniekiem un, dodoties lielajā pārtraukumā, rezultāts – 30:36.

Latvijas Universitāte turpināja spēlēt apņēmīgi, kad pirmos divus punktus ceturtdaļā guva Edvards Mežulis (32:38). Mirkli vēlāk Rendijs Feikners pievienoja trīs punktus (35:38). Un Renārs Birkāns arī atzīmējās no tālmetiena līnijas – 38:38, kas lika pieprasīt minūtes pārtraukumu pretinieku komandai. Pēc Alberta Putāna precīziem soda metieniem un Renāra Birkāna 2 punktiem, Latvijas Universitāte pirmo reizi izvirzījās vadībā – 42:38. Rendijs Feikners iemeta tālmetienu (45:40), taču pēc tam arī viesi panāca izlīdzinājumu (45:45). Sekoja vairākas vadības maiņas (47:45, 47:47, 47:49 un 50:49). Gustavs Kārlis Kampuss vēlējās vadību nostiprināt un komandas punktu skaitam pievienoja vēl 3 punktus – 53:49, kā arī Robertam Bērzem vēl 2 punkti (55:49). Ceturtdaļas beigās atkal studenti punktus neguva un pēc spēlētām 30 minūtēm uz tablo neizšķirts (55:55), kas nozīmēja, ka spēles uzvarētājs tiks noskaidrots pēdējā ceturtdaļā.

Pēdējo spēles nogriezni ar 4 punktiem iesāka Alberts Putāns (57:55 un 59:55), tomēr Valgas komanda panāca izlīdzinājumu (59:59). Artis Arnītis realizēja tālmetienu (62:59), kamēr nākamajā uzbrukumā izcēlās Rendijs Feikners (64:59). Kad līdz spēles beigām bija atlicis spēlēt nedaudz vairāk kā piecas minūtes Gustavs Kārlis Kampuss realizēja svarīgu trejaci (67:61), tomēr arī pretiniekiem precīzs tālmetiens (67:64). Pie rezultāta 71:70, kad neilgu laiku atpakaļ tehnisko piezīmi izpelnījās Latvijas Universitāte, sekoja minūtes pārtraukums, lai sakārtotu spēli. Atgriežoties atpakaļ laukumā pienāca Renāra Birkāna laiks, jo no sākuma viņš guva 2 punktus (73:70), mirkli vēlāk precīzs tālmetiens (76:70), kā arī pēc viņa lieliskas piespēles 3 punktus guva Alberts Putāns (79:72). Līdz spēles beigām bija palikusi pusotra minūte un atlika vairs tikai noturēt pārsvaru un gūt svarīgu uzvaru, kas arī izdevās – 83:74.

BK “Latvijas Universitāte”: A. Putāns 18, G. K. Kampuss 13, R. Birkāns 12 (9rp.), R. Feikners 10 (6rp.), R. Bērze 10, A. Miška 7, R. Avotiņš 4, A. Arnītis 3, K. Daga – Krūmiņš 3, E. Mežulis 2 (5ab.), K. Žunda 1 (6ab., 5rp.), A. Lēmanis

Nākamo spēli komanda aizvadīs trešdien, 5. februārī, plkst. 19.00 izbraukumā tiekoties ar Rakveres Tarvas komandu. Spēles video tiešraide būs redzama Delfi TV.