Sestdien, 25. janvārī, basketbola komanda “Latvijas Universitāte” aizvadīja Latvijas – Igaunijas basketbola līgas spēli izbraukumā tiekoties ar basketbola komandu “Ventspils” un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 76:97. Komandas rezultatīvākais spēlētājs bija Renārs Birkāns ar gūtiem 17 punktiem un 9 rezultatīvām piespēlēm. 16 punktus komandas labā guva Rendijs Feikners, bet 15 punktus pievienoja Anrijs Miška.

Spēles rezultātu ar 4:0 atklāja mājinieki, bet mūsu komandai pirmo punktu guva Edvards Mežulis, kurš atzīmējās ar vienu precīzu soda metienu (4:1). Turpinājumā Renārs Birkāns iemeta 2 punktus (3:4), kamēr Ventspils komanda savam rēķinam pievienoja vēl divus punktus (3:6). Tomēr izlīdzinājumu uz tablo panāca Renārs Birkāns, kuram precīzs trīs punktu metiens (6:6), pēc tam viņš arī pirmo reizi izvirzīja Latvijas Universitāti vadībā – 8:6. Mājinieki veica izrāvienu, panākot 11:8 savā labā, bet trejaci grozā raidīja Anrijs Miška (11:11). Rezultāts pieauga par labu ventspilniekiem, taču Rendijs Feikners iemeta vēl vienu tālmetienu komandai (14:16). Komandas apmainījās precīziem metieniem, tomēr pēc pirmās ceturtdaļas mūsējiem -10 (20:30).

Otrās ceturtdaļas sākumā pirmos punktus studentiem guva Rendijs Feikners (22:32). Pēc pretinieku precīza metiena (22:34), komandas treneris pieprasīja minūtes pārtraukumu. Anrijs Miška precīzs no soda metienu līnijas (24:34), pēc tam atzīmējās Edvards Mežulis (26:39). Kad Ventspils komanda jau pietuvojās, lai rezultāta starpība viņiem būtu +20 (44:26), sekoja vēl viens minūtes pārtraukums. Minūti līdz ceturtdaļas beigām, pēc ilgāka klusēšanas brīža, Renārs Birkāns atzīmējās ar 2 punktiem (28:48). Pēc spēlētām 20 minūtēm rezultāts uz tablo – 28:50.

Trešajā ceturtdaļā atkal pirmos punktus guva pretinieki, bet mums atzīmējās Edvards Mežulis ar 3 punktiem (31:52). Nākamajos uzbrukumos 5 punktus pēc kārtas guva Anrijs Miška, vispirms izceļoties no tālmetiena līnijas (34:54), bet vēlāk ar 2 punktu metienu (36:57). Kārlis Žunda iemeta abus soda metienus (38:57), tad Alberts Putāns pievienoja vēl divus punktus komandai (40:57), pēc kā sekoja minūtes pārtraukums jau pretiniekiem. Renārs Birkāns atzīmējās ar 3 punktiem (43:59). Pēc tam vēl 3 punkti arī Robertam Bērzem (46:61). Ceturtdaļas beigās vairāki precīzi grozi atkal Anrijam Miškam un pēc spēlētām 3 ceturtdaļām rezultāts 53:72.

Pēdējo ceturtdaļu ar diviem punktiem atklāja Rendijs Feikners (55:72), nākamajos uzbrukumos precīzi pretinieki, bet Rendijs Feikners uz to atbildēja ar vēl vienu trejaci – 58:79. Edvards Mežulis precīzs no pustālā metiena atzīmes (60:79), kā arī precīzs soda metiens (61:79). kad līdz spēles beigām jāspēlē bija nedaudz vairāk kā piecas minūtes, Ventspils komanda uz tablo panāca (61:84). Tomēr Adrians Šnipke realizēja divus tālmetienus (64:84 un 67:87), turpinājumā viņam vēl divi punkti (69:93), kā arī Alberts Putāns precīzs soda metienos (71:93), bet Renārs Birkāns guva komandas pēdējos piecus punktus (76:94). Spēle noslēdzās ar rezultātu 76:97.

BK “Latvijas Universitāte”: R. Birkāns 17 (9rp.), R. Feikners 16, A. Miška 15, E. Mežulis 9, A. Šnipke 8, K. Žunda 4 (7ab.), A. Putāns 4, R. Bērze 3, R. Avotiņš, A. Arnītis, G. K. Kampuss, A. Lēmanis

Nākamo spēli komanda aizvadīs svētdien, 2. februārī, kad mājās Elektrum Olimpiskajā centrā plkst. 17.30 uzņems BC Valga-Valka/Maks&Moorits komandu.