Svētdien, 15. decembrī, Latvijas Universitātes basketbola komanda savā mājas laukumā Elektrum Olimpiskajā centrā uzņēma viesus no Igaunijas – Tallinas Kalev/TLU komandu, beigās svinot skaistu uzvaru ar rezultātu 83:80. Komandas rezultatīvākais spēlētājs bija Kārlis Žunda, kurš guva 14 punktus. Renārs Birkāns atdeva 11 rezultatīvas piespēles, kas ir ļoti tuvu komandas rekordam, kas ir arī viņa paša rekords Latvijas Universitātes sastāvā – 12 piespēles.

Spēles rezultātu atklāja pretinieku komanda, taču mūsējiem pirmos punktus guva Kārlis Žunda (2:2), pēc tam viņam pašam vēl divi punkti (4:4). Arnis Arnītis guva savus pirmos punktus spēlē un izvirzīja pirmo reizi vadībā Latvijas Universitāti (6:4). Arvīds Dambenieks realizēja tālmetienu, panākdams +3 komandai (9:6). Mirkli vēlāk Alberts Putāns apspēlēja pretinieku un iemeta 2 punktus ar sodu, ko arī realizēja (12:8), pēc kā sekoja pretinieku minūtes pārtraukums. Pēdējās minūtes padevās veiksmīgākas viesiem, kas veica izrāvienu 10:0 un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar rezultātu 18:12 savā labā.

Otro ceturtdaļu ar precīzu trejaci iesāka Renārs Birkāns (15:18), pietuvojot komandu līdz viena metiena starpībai. Arī Roberts Bērze iemeta savu tālmetienu (18:21), kā arī pēc Alberta Putāna raidījuma grozā rezultāts tika izlīdzināts – 21:21. Pirmos punktus Latvijas Universitātes komandas sastāvā guva Anrijs Miška (23:21). Pēc tam Alberts Putāns komandas rēķinam pieskaitīja vēl divus punktus (25:23), kā rezultātā tika pieprasīts vēl viens minūtes pārtraukums. Spēle turpinājās ļoti līdzīga un arī rezultāts auga līdzvērtīgi komandām, te vadību pārņemot vienai, te otrai komandai. Trīs minūtes līdz puslaika beigām tablo vēstīja par interesantu cīņu spēles turpinājumā (28:28). Pēdējie uzbrukumu atkal veiksmīgāki igauņiem, kas lielajā pārtraukumā mums liek doties pie -4 (31:35).

Pēc pārtraukuma apņēmīgi laukumā atgriezās studenti, kuriem uzreiz divi precīzi uzbrukumi, kad punktus guva Kārlis Žunda un Edvards Mežulis (35:35). Gustavs Kampuss iemeta trejaci, vēlreiz uz tablo panākot līdzsvaru – 38:38 un pēc tam pašam vēl trīs punkti (41:41). Renārs Birkāns precīzs no pustālā metiena (43:42). Tallinas komandai padevās neliels izrāviens (51:45), taču mūsu komanda uzreiz atbildēja – precīzam esot Kārlim Žundam (47:51), kā arī Rendijam Feikneram (49:51). Pie rezultāta 49:55 komandas sapulci nu jau sasauca Guntis Endzels. Atgriežoties laukumā trīs punktus guva Rendijs Feikners (52:55). Pirms pēdējās ceturtdaļas mūsējiem -5 punktu deficīts (55:60).

Pēdējo ceturtdaļu ar 2+1 caurgājienu iesāka Edvards Mežulis, kurš samazināja starpību līdz minimumam – 58:60. Rendijs Feikners iemeta tālmetienu, turot komandu viena precīza metiena attālumā (61:63). Anrijs Miška izlīdzināja rezultātu (63:63), pēc tam Gustavs Kampuss jau izvirzīja vadībā Latvijas Universitāti (66:63). Piecas minūtes līdz spēles beigām rezultāts uz tablo atkal neizšķirts – 68:68. Rendijs Feikners iemeta tālmetienu (72:70), arī Kārlis Žunda precīzs no tālmetiena līnijas (75:72). Divas minūtes līdz spēles beigām vienu no diviem soda metieniem realizēja Edvards Mežulis (76:72). Gustavs Kampuss lieliski nospēlēja un izprovocēja pretinieku uz pārkāpumu, kā arī guva divus punktus un pēc tam iemeta soda metienu (79:72). Pretinieki metās atspēlēties, tomēr pēdējā sekundē trīs punktus trāpīja Kārlis Žunda (82:74). Spēle noslēdzās ar rezultātu 83:80.

Latvijas Universitāte pēc izcīnītās uzvaras kopvērtējuma tabulā pacēlās par četrām vietām un šobrīd ieņem 10. vietu.

BK “Latvijas Universitāte”: K. Žunda 14 (6ab.), R. Feikners 13, G.K. Kampuss 12, A. Putāns 11, R. Birkāns 10 (11rp., 6ab.), A. Arnītis 6, E. Mežulis 6 (6ab.), A. Miška 5 (5ab.),  R. Bērze 3, A. Dambenieks 3, K. Daga – Krūmiņš

Nākamo spēli komanda aizvadīs 22. decembrī tiekoties ar VEF Rīga komandu plkst. 17.30 Elektrum Olimpiskajā centrā.