Sestdienas vakarā basketbola komanda “Latvijas Universitāte” aizvadīja savu otro mājas spēli pret BK “Ventspils” komandu, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 61:98. Rezultatīvākais komandas spēlētājs bija Renārs Birkāns, kurš guva 18 punktus.

Spēles rezultātu atklāja ventspilnieki, panākot 2:0, bet Latvijas Universitātes punktu rēķinu atklāja Reinis Avotiņš ar precīzu pustālo metienu – 2:2. Rendijs Feikners iemeta vienu no diviem soda metieniem, kā arī Renārs Birkāns pievienoja vēl divus punktus (5:5). Viesi veica nelielu izrāvienu 7:0 un bija vadībā 12:5, kas lika mūsu treneriem pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc atgriešanās laukumā mūsējiem divus punktus iemeta Gustavs Kārlis Kampuss un Artis Arnītis pievienoja vēl divus – 9:14. Mirkli vēlāk viņam arī precīzi divi soda metieni – 11:16. Arī Reinis Avotiņš pievienoja divus punktus no soda līnijas (13:18). Alberts Putāns iemeta divus punktus, pēc kuriem jau minūtes pārtraukumu pieprasīja Ventspils komanda. Edvards Mežulis iemeta vienu punktu no soda līnijas un Reinis Avotiņš bija precīzs no tālmetiena līnijas, kas ļāva ceturtdaļu noslēgt ar rezultātu 19:22.

Otro ceturtdaļu ar precīzu pustālo metienu atklāja Renārs Birkāns, samazinot starpību līdz minimumam (21:22). Pēc tam vēl divi punkti Renāram Birkānam un arī Artim Arnītim, kas ļāva panākt 25:28. Vēl divi precīzi metieni no divpunktu līnijas (Renārs Birkāns un Alberts Putāns), kas viesiem otro reizi lika sasaukt minūtes pārtraukumu (29:31). Turpinājumā četri bezatbildes punkti Ventspils komandai, kā arī pēc Latvijas Universitātes komandas kopsapulces viesi turpināja veikt savu izrāvienu, panākot jau 29:37. Renārs Birkāns turpināja aizvadīt labu ceturtdaļu un iemeta vēl divus punktus (31:37). Kad bija jāspēlē divas minūtes, viesu pārsvars pirmo reizi sasniedza divciparu skaitli – 31:41. Ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 35:46.

Latvijas Universitātes punktus pirmos pēc pārtraukuma iemeta Artis Arnītis (37:48), bet pretiniekiem atkal veiksmīgs spēles nogrieznis un pie rezultāta 37:56 nekavējoties tika pieprasīts pārtraukums, lai komanda atgūtu pārliecību. Sekoja vairākas spēlētāju maiņas, laba aizsardzība un Aivis Lēmanis iemeta pustālo metienu – 39:56. Reinis Avotiņš iemeta savu otro trejaci spēlē, kas ļāva panāk -20 (42:62). Renārs Birkāns iemeta vēl vienu pustālo, kā arī mirkli vēlāk soda metienu (45:63) un vēl divus punktus (47:63). Beigas tomēr veiksmīgākas padevās pretiniekiem, pēc trīsdesmit spēlētām minūtēm rezultāts uz tablo – 47:73.

Pēdējo spēles nogriezni ar diviem punktiem atklāja Artis Arnītis, kā arī pēc Ventspils komandas spēlētāja tehniskās piezīmes soda metienu realizēja Renārs Birkāns – 50:73. Rendijs Feikners iemeta savus divus punktus. Piecus punktus pēc kārtas guva Artis Arnītis (57:85). Pēc cīņas pie pretinieku groza, pirmos punktus no spēles guva arī Edvards Mežulis. Pusotru minūti līdz spēles beigām ventspilnieki pirmo reizi sasniedza sev +30, bet spēle noslēdzās ar rezultātu – 61:98.

Spēles rezultāts pa ceturtdaļām: 19:22, 16:24, 12:27, 14:25

BK “Latvijas Universitāte”: R. Birkāns (18pt.), A. Arnītis (15pt.), R. Avotiņš (12pt.), R. Feikners (5pt.), A. Putāns (4pt.), E. Mežulis (3pt.), G. K. Kampuss (2pt.), A. Lēmanis (2pt.), K. Žunda, A. Šnipke, E. Ramza, J. Gertners

Nākamo spēli komanda aizvadīs trešdien, 30. oktobrī, plkst. 19:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā pret Valmiera Glass VIA komandu.