Lietuvas pilsētā Kauņā notiek Baltijas kausa izcīņa, kur piedalās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Turcijas komandas, lai efektīvāk sagatavotos Eiropas čempionātam junioriem, kurš sāksies 27. jūlijā. Latvijas U-18 izlase otrajā spēlē piedzīvoja zaudējumu pret Lietuvas izlasi – 52:66 (13:12, 13:10, 11:25, 15:19). LU/BS Rīga spēlētāji Everts Ramza un Roberts Bērze izcēlās attiecīgi ar 6 punktiem, 4 atlēkušajām bumbām, 2 rezultatīvām piespēlēm un 5 punkti, 4 atlēkušās bumbas un 3 rezultatīvas piespēles.

Spēle iesākās mazrezultatīvā cīņā, pirmajai spēles rezultātu atklājot Lietuvas komandai – 2:0. Latvijas izlases komanda gan uzreiz realizēja divus metienus pēc kārtas un panāca jau 5:2. Pēc spēlētām piecām minūtēm pirmajā ceturtdaļā – 5:5, kas nozīmēja daudz garām aizmestos metienus. Beigu rezultāts pēc pirmā spēles nogriežņa – 13:12 Latvijas izlases labā.

Otrajā spēles ceturksnī Everts Ramza guva divus punktus, kas Latvijai ļāva izvirzīties vadībā ar +5 (19:14). Turpinājumā gan pretinieki panāca atkal neizšķirtu – 19:19 un arī panāca vadību (22:19). Prieki nebija ilgi, jo uzreiz Roberts Bērze ar savu trīs punktu metienu vēlreiz izlīdzināja rezultātu 22:22. Minūti līdz ceturtdaļas beigām, Everts Ramza pievienoja divus punktus un panāca +2. Mirkli vēlāk viņš realizēja vēl vienu savu metienu un ceturtdaļa tā arī noslēdzās ar +4 Latvijai (26:22).

Ļoti neveiksmīga mūsu izlasei padevās trešā ceturtdaļa, jo Lietuvas komanda to sāka ar 10:0 izrāvienu, kas jau no -4 nozīmēja viņiem +6 (32:26).Pēc spēlētām trīs minūtēm mūsējie guva pirmos divus punktus, raidot grozā abus soda metienus. Tomēr pretiniekiem vēlreiz precīzs trejacis un lielākais pārsvars spēlē – 35:28. Izrāviens turpinājās un lietuvieši panāca divciparu skaitli pārsvarā – 38:28 (+10). Latvijas izlase sāka savu pakaļdzīšanos un sadeldēja starpību līdz 34:39, mirkli vēlāk 37:42. Par spīti centieniem, lietuvieši ceturtdaļu noslēdza ar 47:37.

Pēdējā ceturtdaļā mājinieki turpināja palielināt pārsvaru +13 punkti (51:38). Roberts Bērze guva divus punktus, panākot 42:51, kas vēl apliecināja to, ka komanda cīnīsies līdz pēdējai minūtei par uzvaru spēlē. Lietuvas izlases spēlētāji meistarīgi spēja noturēt trešajā ceturtdaļā iegūto pārsvaru un neļaut pretiniekiem atgūties, jo nelaida latviešus tuvāk par desmit punktiem (53:42, 57:46 un 61:48). Beigās likumsakarīga uzvara Lietuvas U-18 izlasei – 66:52.

Nākamo spēli Baltijas kausa izcīņā Latvijas U-18 izlase aizvadīs šodien, plkst. 12:00 pret Igaunijas izlasi.