Latvijas vīriešu U-20 izlase aizvadījusi 1/8 fināla spēli Eiropas čempionātā, kur laukumā tikās ar Lietuvas izlasi, piedzīvojot pārliecinošu zaudējumu ar rezultātu 75:114 (15:28, 25:26, 13:34, 22:26) un turpinās cīņu par 9. - 16. vietu.

Spēles rezultātu ar 6:0 izrāvienu uzsāka Lietuvas izlase, kura realizēja 2+1 gājienu, kā arī iemeta trīs punktu metienu. Mirkli vēlāk spēles rezultātu atklāja arī mūsējie, raidot grozā metienu no groza apakšas – 2:6. Latvijai neizdevās veiksmīgs spēles sākums, pēc kura jau nonācām iedzinējos ar divciparu skaitli (15:25), likumsakarīgi sekoja trenera pieprasītais minūtes pārtraukums. Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts uz tablo – 15:28 jeb -13 Latvijas U-20 izlasei.

Otrā ceturtdaļa jau labāk padevās mūsējie, jo, lai arī tā tika zaudēta ar viena punkta pārsvaru, komanda spēja gūt 25 punktus un veiksmīgāk uzbrukt grozam. Pirmie grozu guva lietuvieši, kas realizēja trīs punktus – 31:15. Mūsu spēlētāji turpināja uzbrukt ar zemu precizitāti, kas vainagojās jau ar lielāko pārsvaru spēlē – 41:20 pēc spēlētām trīs minūtēm ceturtdaļā. Treneris centās kaut ko spēlē mainīt, veicot vairākas maiņas, tomēr pretinieki bija pārāki visos rādītājos. Ceturtdaļas beigas gan veiksmīgākas padevās mūsējiem, kuri spēja iemest savus metienus un panāk vairs tikai -14 (54:40) un uz kādu laiku apturēt pretinieku līderus.

Trešajā ceturtdaļā atkal izpaudās lietuviešu pārspēks, jo izrāviens no viņu puses turpinājās (60:44, 67:47). Lietuva turpināja savu veiksmīgo spēli, pirmo reizi panākot savai komandai jau +30 (81:51). Latvieši vairs nespēja saņemties un desmit minūšu laikā iemeta vien 13 punktus, turpretim pretinieki – 34 punktus.

Pēdējā spēles ceturksnī jau bija skaidrs spēles uzvarētājs, pretinieki spēlēja jau daudz atbrīvotāk, taču mūsējiem neizdevās uzvarēt nevienu ceturtdaļu. Spēles rezultāts pēdējā nogrieznī 22:26 un beigās pārliecinoša Lietuvas U-20 izlases uzvara 114:75.

LU/BS Rīga spēlētājs Gustavs Kārlis Kampuss komandas labā guva 6 punktus, kā arī izcīnīja 2 atlēkušās bumbas.

Komandai nākamā spēle jau šovakar, plkst. 20:30 pret Melnkalnes izlasi.