Sestdien, 20. jūlijā izšķirošajā cīņā pret Poliju, lai vēl saglabātu izredzes palikt A divīzijā, tika piedzīvots zaudējums 68:82 un pirms pēdējās cīņas jau ir skaidrs, ka Latvija nākamgad cīnīsies B divīzijā. Svētdien, 21. jūlijā, Latvijas U-20 komanda tikās ar Serbijas izlasi un diemžēl piedzīvoja vēl vienu zaudējumu 50:71 un Eiropas čempionātu noslēdza 16. vietā.

Spēlē pret Poliju rezultātu atklāja pretinieki, jau pašā spēles sākumā izvirzoties vadībā ar rezultātu 5:0, taču mirkli vēlāk mūsējie guva savus pirmos divus punktus – 2:5. Pirmās minūtes ritēja līdzvērtīgā cīņā, tomēr vadībā visu laiku atradās pretinieki (7:5, 11:8, 13:10). Kopumā ceturtdaļa aizvadīta mazrezultatīvi, jo latvieši spēja iemest tikai 12 punktus – 12:20, kas Polijai jau nozīmēja +8. Otrās ceturtdaļas sākumā sekoja vairākas spēlētāju maiņas no mūsu treneru puses, kas ļāva desmit minūtes nospēlēt jau ļoti līdzīgi – panākot pat 27:27, tomēr beigas atkal precīzākas poļiem un pārtraukumā komanda devās ar -9 (34:43).

Arī atgriežoties no pārtraukuma komanda centās lauzt spēles gaitu par labu sev, godam nocīnoties arī trešo ceturtdaļu (46:46, 48:52). Kā jau iepriekšējās divās ceturtdaļās latviešiem pazūd koncentrācija uz pēdējām minūtēm, kas arī izpaudās trešajā ceturtdaļā, zaudējot galotni ar rezultātu 8:0, kas liek atkal nonākt lielākos iedzinējos – 48:60. Pēc spēlētām trīsdesmit minūtēm uz tablo +10 pretiniekiem – 63:53. Pēdējā spēles nogrieznī mūsu komanda centās veikt vēl izšķirošo izrāvienu, taču poļi prata saglabāt pārsvaru un izcīnīt pārliecinošu uzvaru – 82:68.

Spēles rezultāts pa ceturtdaļām: 12:20, 22:23, 19:20, 15:19

LU/BS Rīga spēlētājs Gustavs Kārlis Kampuss šajā spēlē guva 2 punktus.

Latvijas U-20 izlase dienu pēc zaudējuma Polijai, kas nozīmēja automātiski izkrišanu uz B divīziju, aizvadīja cīņu pret Serbijas izlasi, arī šajā cīņā piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 50:71.

Jau no pirmajām minūtēm laukumā dominēja pretinieki, pirmo ceturtdaļu uzvarot ar rezultātu 22:17. Turpinājumā komanda nebija gatava padoties un otrās desmit minūtes, lai arī bija mazrezultatīvas, noslēdzās ar kaujiniecisku 13:13, kopsummā jau 35:30 Serbijas U-20 izlases labā.

Latvijas U-20 izlase aizvadīja pagalam neveiksmīgu trešo ceturtdaļu, grozā raidot vien četrus punktus, kas noņēma jautājumus par to, kas uzvarēs šajā cīņā (4:22), pretinieku pārsvars pieauga jau līdz +23 (57:34). Atlika aizvadīt vairs tikai pēdējās desmit minūtes šajā Eiropas čempionātā, taču svarīgi arī tas, ka komanda spēja saņemties un samazināt rezultāta starpību līdz pieklājīgākai starpībai, uzvarot pēdējo ceturtdaļu – 16:14 (50:71).

Spēles rezultāts pa ceturtdaļām: 17:22, 13:13, 4:22, 16:14

LU/BS Rīga spēlētājs Gustavs Kārlis Kampuss šajā spēlē nepiedalījās.

Nākamajā gadā Latvijas izlase cīnīsies B divīzijā un darīs visu, kas ir viņu spēkos, lai atgrieztos augstākajā divīzijā.