Savu startu Eiropas čempionātā Volosā, Grieķijā uzsākusi Latvijas U-18 junioru izlase, kura aizvadījusi pirmo spēli pret mājinieci Grieķiju, piedzīvojot zaudējumu ar rezultātu 74:82 (28:18, 18:27, 17:15, 11:22). Nākamā spēle 28. jūlijā, plkst. 16:45 pret Slovēnijas izlasi.

Latvijas U-18 vīriešu izlases komandā spēlē divi LU/BS Rīga spēlētāji – Roberts Bērze un Everts Ramza.

Spēles rezultātu atklāja Latvijas izlase, kas grozā radīja precīzu divpunktnieku. Pirmajās minūtēs varēja novērot nelielu uztraukumu, jo pēc spēlētām nepilnām trīs minūtēm rezultāts bija tikai 2:2. Latviešiem pirmo trīs punktu metienu iemeta LU/BS Rīga spēlētājs Roberts Bērze un rezultāts 7:2 mūsējo labā. Lieliski aizsardzībā nospēlēja Everts Ramza, kurš pārtvēra bumbu un Roberts Bērze izprovocēja pretiniekus uz noteikumu pārkāpumu aiz trīs punktu līnijas, no kuriem realizēja vienu sodiņu – 10:2. Veiksmīgāk pirmā ceturtdaļa padevās tieši mūsu komandai, jo kopsummā tā tika uzvarēta ar +10 (28:18).

Pretinieki otro ceturtdaļu sāka daudz apņēmīgāk, ar pirmajiem diviem uzbrukumiem sadeldējot pārsvaru 22:28. Latvieši pretī atbildēja ar trīs punktiem, panākot 31:22. Everts Ramza atdeva precīzu piespēli (34:26), mirkli vēlāk pārtvēra bumbu un pats iemeta divus punktus (36:26). Turpinājumā cīņa turpinājās līdzvērtīgi, bet pārsvars saglabājās no 8 līdz 10 punktu robežās (38:28, 38:30, 40:31). Roberts Bērze iemeta divus punktus, asistējot Evertam Ramzam. Pie rezultāta 44:31, sekoja vairākas maiņas, kas ļāva aizvadīt veiksmīgākas minūtes pretiniekiem, kas pietuvojās līdz 41:44. Mūsējie nedaudz saņēmās un iemeta savus metienus, bet pārsvars līdz ar ceturtdaļas beigām bija samazināts līdz minimumam – 45:46.

Pēc lielā pārtraukuma apņēmīgāki laukumā atgriezās latvieši, kas arī realizējās ar diviem precīziem metieniem – 50:45. Juniori turpināja cīnīties un panāca jau +6 (54:48) un +8 (56:48), kad pēc spēlētām trīs ar pusi minūtēm pretiniekiem bija ļāvuši iemest tikai trīs punktus ceturtdaļā. Kādu laiku rezultāts 58:50 uz tablo nemainījās. Taču pašās pēdējās minūtēm grieķi atkal spēja sadeldēt rezultātu un panāca jau 60:60, pēc kā treneris nekavējoties pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc pārtraukuma Roberts Bērze iemeta trīs punktus un panāca 63:60, šādi arī noslēdzoties trešajai ceturtdaļai.

Latviešiem pagalam neveiksmīgas izdevās pirmās minūtes, kad grieķi ne tikai izlīdzināja rezultātu 63:63, bet jau izvirzījās vadībā 67:66. Pēc spēlētām četrām minūtēm uz tablo atkal neizšķirts – 69:69. Mūsu komanda panāca 73:69, kas pretiniekiem lika sasaukt minūtes pārtraukumu, kas arī vainagojās ar uzviju. Turpmāko uzbrukumu laikā komanda atspēlēja deficītu, panākot 73:73, kā arī ļoti veiksmīgi nospēlēja pēdējās divas minūtes, veicot izrāvienu no 74:74 – 8:0 un Grieķijas komandai jau 82:74. Ar šādu rezultātu noslēdzās spēle, jo atlikušie metieni bija neprecīzi.

Spēles rezultāts pa ceturtdaļām: 28:18, 18:27, 17:15, 11:22

LU/BS Rīga spēlētājs Roberts Bērze spēlē guva 9 punktus, izcīnīja 4 atlēkušās bumbas. Otrs LU/BS Rīga spēlētājs Everts Ramza iemeta 2 punktus, izcīnīja 6 atlēkušās bumbas un atdeva 4 rezultatīvas piespēles, kā arī 2 reizes pārtvēra bumbu.

Nākamo spēli komanda aizvadīs jau šodien, 28. jūlijā, plkst. 16:45 pret Slovēniju.