Svētdien, 28. jūlijā, Latvijas U-18 izlase aizvadīja savu otro spēli Eiropas čempionātā junioriem, kurš norisinās Grieķijas pilsētā Volosā, piedzīvojot pavisam sāpīgu zaudējumu spēles beigās – 71:73 (14:15, 23:20, 17:19, 17:19). LU/BS Rīga spēlētāji Roberts Bērze un Everts Ramza guva attiecīgi 13 un 6 punktus. Nākamā spēle 29. jūlijā pret Francijas izlasi plkst. 16:45.

Spēles rezultātu atklāja Latvijas U-18 izlase, realizējot divus punktus 2:0. Pretinieki atbildēja ar diviem punktiem, mūsējie raidīja grozā trīs punktus – 5:2 un mirkli vēlāk vēl divus – 7:2. Kopumā spēle bija mazrezultatīva, jo pēc piecām minūtēm rezultāts tikai 7:6. Pirmo reizi arī vadībā šajā spēlē izvirzījās pretinieki, panākot 8:7 un 9:7. Latvieši panāca izlīdzinājumu 9:9, taču sekoja slovēņu izrāviens, kas kopsummā deva +5 (14:9), pēc kā uzreiz sekoja pārtraukums. Pēdējo divu minūšu laikā spēja komanda pietuvoties un pēc desmit spēlētām minūtēm rezultāts 14:15.

Otro ceturtdaļu ar precīzu metienu iesāka slovēņi, kuri guva divus punktus 17:14. Everts Ramza iemeta savu trīspunktnieku, kas deva jau 17:17, tomēr atkal uz mirkli pazaudēta koncentrācija un pretiniekiem jau +5. Everts iemeta vēl divus punktus, kas Latvijai deva 21:24, nākamajā uzbrukumā vēl trīs punkti latviešiem un jau 24:24. Spēlē tikās līdzvērtīgi pretinieki, jo rezultāts auga ļoti līdzīgi, nevienai no komandām neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Pēc ilgāka laika junioriem veiksmīgāks spēles nogrieznis un rezultātā +6 (30:24) un +8 (32:24). Veiksmīgi uzbrukumi padevās arī pretiniekiem, kas pietuvojās līdz -4 (34:30). Kad slovēņi samazināja starpību līdz -1, tad latviešiem tika sasaukta kopīga sapulce, kas ļāva realizēt metienu un ceturtdaļu noslēgt atrodoties vadībā – 37:35.

Trešā ceturtdaļa iesākās ar precīzu metienu no pretiniekiem, kas nozīmēja kaujiniecisko neizšķirto uz tablo (37:37). Roberts Bērze iemeta trīs punktus, kas nozīmēja 40:37, pēc mirkļa atdeva rezultatīvu piespēli pēc kuras komandas biedrs iemeta vēl vienu trejaci - 43:41. Vairāk kā minūti rezultāts nemainījās (43:42), līdz Slovākijas komanda panāca tik bieži piesaukto neizšķirtu – 43:43. Roberts Bērze iemeta vēlreiz, panākot 46:43, kā arī precīzi divi soda metieni – 48:43. Šī ceturtdaļa noteikti pagāja Roberta Bērzes zīmē, jo viņš atkal izcēlās ar precīzu trīspunktnieku – 51:46. Līdz ceturtdaļas beigām pretiniekiem izdevās pietuvoties, kas pirms pēdējās ceturtdaļas uz tablo vēstīja par neizšķirtu – 54:54, kas nozīmēja, ka uzvarētājs tiks noskaidrots pēdējās desmit minūtēs.

Pēdējo spēles nogriezni atklāja slovēņi, kuri iemeta divus punktus 54:56, turpinājumā jau kuru reizi spēlē latvieši panāca neizšķirtu 58:58, kā arī, pārtverot bumbu, izvirzījās vadībā 60:58. Pretinieki nekavējoties pieprasīja minūtes pārtraukumu. Spēle ritēja ļoti līdzīgā cīņā (62:58, 62:62, 65:64), kas nozīmēja saspringtas pēdējās minūtes. Divas minūtes līdz beigām Latvijas U-18 izlase bija vadībā 67:64, taču pretinieki veica 5 punktu izrāvienu un izvirzījās vadībā 69:67, kā arī 71:67. Mūsu komanda nepadevās, grozā raidīja 2 punktus 69:71. Pus minūti līdz beigām ar precīziem soda metieniem, slovēņi atkal panāca +4 (73:69). Latvieši spēja iemest vēl divus punktus, taču laiks pietrūka un komandai ļoti sāpīgs zaudējums ar -2 (71:73).

Spēles rezultāts pa ceturtdaļām: 14:15, 23:20, 17:19, 17:19

LU/BS Rīga spēlētājs Roberts Bērze guva 13 punktus, izcīnīja 3 atlēkušās bumbas un atdeva 2 rezultatīvas piespēles. Everts Ramza guva 6 punktus.

Nākamo spēli komanda aizvadīs pirmdien, 29. jūlijā plkst. 16:45 pret Francijas izlasi.