Sestdien, 16.martā Latvijas Universitāte/BS Rīga aizvadīja izbraukuma spēli, laukumā tiekoties ar BA “Turība” un aizvadot līdzvērtīgu spēli, pašā izskaņā piekāpās pretiniekiem ar rezultātu 74:77.

Mūsu spēlētāji spēli iesāka agresīvi, jau pirmajā uzbrukumā izprovocējot pretiniekus pārkāpt noteikumus. Edvardam Mežulim izdevās realizēt vienu no soda metieniem un spēles rezultāts atklāts 1:0. Pēc tam gan vairāki neveiksmīgi uzbrukumi un pretinieki spēja veikt izrāvienu, jau spēles trešajā minūtē panākot +10 – 1:11. Everts Ramza atbildēja ar precīzu “trejaci”, kas ļāva nedaudz sadeldēt deficītu. Vēlāk jau divi precīzi sodiņi Aivaram Dambim un Evertam Ramzam pustālais, rezultāts pēc spēlētām 7 minūtēm 8:13. Aivaram Dambim izdevās divi sekmīgi uzbrukumi, realizējot trīs punktus un caurgājienu, kas palīdz atspēlēties jau līdz minimumam – 13:15. Komandas apmainījās ar precīziem metieniem un ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 18:19.

Otro ceturtdaļu arī Latvijas Universitāte/BS Rīga atklāja un pat spēja izvirzīties vadībā – 23:21. Tas gan pretiniekus spēja sapurināt un viņi guva deviņus punktus pēc kārtas un mūsējie atkal nonāca iedzinējos 23:30. Matīsam Koļesinskim izdevās raidīt grozā divus trīs punktu metienus, kas samazināja deficītu līdz -3 (29:32). Komandas turpināja viena pēc otras gūt grozus un nevienai neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru, kas puslaika pārtraukumā BA “Turība” deva +1 (39:38).

Latvijas Universitāte/BS Rīga pēc puslaika pārtraukuma atgriezās koncentrējušies un spēja gūt vairākus bezatbildes grozus, kas vainagojās ar +5 - 48:43. Pretinieki spēja atgūties un iemest metienus un atkal pārņēma vadību 49:48. Spēlē visu laiku vadībā bija te viena, te otra komanda un pēc precīziem metieniem mūsējie atkal pārņēma vadību – 52:49. Pēc spēlētām astoņām minūtēm tablo vēstīja par neizšķirtu 54:54, kas pilnībā atspoguļoja spēles gaitu. Skanot trešā ceturkšņa beigu signālam, Latvijas Universitāte/BS Rīga bija izvirzījusies vadībā – 56:55.

Līdzvērtīgā spēkošanās turpinājās arī visu pēdējo ceturtdaļu, vadības grožus saglabājot te vienai komandai, te otrai. Ceturtās ceturtdaļas sākumā nelielu izrāvienu veica pretinieki (59:63), taču mūsējie steidza samazināt pārsvaru – 61:63, kā arī vēlāk 64-66. Gustavam Kārlim Kampusam izdevās iemest trīs punktus, izvirzot vadībā atkal savu komandu – 67:66. Komanda uz mirkli pazaudēja koncentrāciju, par ko nācās samaksāt ar 7 punktiem savā grozā un -6 (69:75). Mūsējiem gan ātri izdevās atgūties un pievilkām līdz 74:75. 14 sekundes līdz beigām pretinieki realizēja pustālo metienu (74:77), bet mūsu komandai vēl bija laiks, lai izrautu neizšķirtu. Diemžēl kļūda driblā un spēle noslēdzas ar tādu pašu rezultātu – 74:77.

Latvijas Universitāte/BS Rīga –BA Turība 74:77(18:19; 20:20; 18:16; 18:22).

Latvijas Universitāte/BS Rīga – A.Dambis (22pt, 5pb.), E.Ramza (13pt.,6rp., 5ab.), M.Koļesinskis (13pt.), G.K.Kampuss (12pt.,5ab.), E.Mežulis (5pt.), R.Bērze (4pt.), K.Kaugars (3pt.), K.Bodrovs (2pt.), R.Aleksandrovs.