Sestdien (23.02.) un svētdien (24.02.) Eiropas jauniešu basketbola līgas (EYBL) ietvaros Latvijas Universitāte/BS Rīga aizvadīja trīs spēles un izcīnīja divas uzvaras 65:31 un 80:49, kā arī piedzīvoja sāpīgu zaudējumu spēles izskaņā 60:63.

Sestdien, dienas pirmajā spēlē pret BC Alvik Basket komanda izcīnīja uzvaru ar rezultātu 65:31 (16:16; 18:8; 17:5; 14:2).

Spēles sākumā komandai neizdevās izrādīt savu  pārākumu pret pretiniekiem laukumā, jo, beidzoties pirmajai ceturtdaļai, tablo vēstīja 16:16. Uz otro ceturtdaļu spēlētāji iznāca daudz koncentrētāki, kas atspoguļojās arī ceturtdaļas rezultātā 18:8, kas ļāva doties pārtraukumā ar +10 punktu pārsvaru.

Arī trešajā ceturtdaļā izdevās saglabāt uzņemto spēles tempu un vēl vairāk palielināt rezultātu. Agresīva spēle aizsardzībā ļāva pretiniekiem gūt tikai piecus punktus, taču paši LU/BS Rīga guva 17 punktus, kas pēc ceturtdaļas sniedza jau +22 (51:29). Pēdējā ceturtdaļā turpināja dominēt dzelžainā aizsardzība no mūsu komandas puses un, ļaujot pretiniekiem gūt tikai divus punktus, izcīnīta graujoša uzvara – 65:31.

Rezultatīvākie spēlētāji – R. Mugurēvičs (16pt.), R.Bērze (13pt.,7ab), M.Koļesinskis (10pt.).

Otrajā spēlē LU/BS Rīga tikās ar Myerscough BA, sīvā cīņā piekāpjoties ar rezultātu 60:63 (19:18; 13:18; 12:15; 16:12).

No spēles pirmajām minūtēm bija skaidrs, ka laukumā tiekas spēkos līdzīgas komandas. Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā, ceturtdaļai noslēdzoties ar 1 punkta starpību LU/BS Rīga labā (19:18). Otrajā ceturtdaļā neliels pārsvars jau pretinieku komandas pusē, kas, dodoties puslaika pārtraukumā, pretiniekiem ļauj doties ar 4 punktu pārsvaru (32:36).

Komandām atgriežoties pēc pārtraukuma, spēles virziens būtiski nemainījās, saglabājot cīņassparu no abu komandu puses. Pēc trešās ceturtdaļas rezultāts nedaudz pieauga par labu pretiniekiem, sasniedzot +7 (51:44). Pēdējo spēles nogriezni komanda uzsāka apņēmīgāk, atspēlējot uzreiz dažus punktus. Beigās tomēr sāpīgs zaudējums 60:63.

Rezultatīvākie spēlētāji – E. Ramza (14pt., 7rp.), R. Bērze (11pt., 7ab.), kā arī K. Daga-Krūmiņš (10pt.)

Turnīra pēdējā dienā komanda aizvadīja pēdējo spēli pret SMS PZKosz Wladslawowo, kas noslēdzās ar pārliecinošu uzvaru - 80:49.

Iepriekšējā dienā piedzīvotais sāpīgais zaudējums bija noskaņojis puišus uz kārtīgu cīņu. Pirmajās desmit minūtēs puiši grozam uzbruka ar labu precizitāti, gūstot 24 punktus, bet ielaižot tikai 16. Otrajā ceturtdaļā komanda turpināja diktēt savu spēles ritmu, palielinot pārsvaru jau līdz divciparu skaitlim - 44:24.

Trešā ceturtdaļa noritēja bez lieliem pārsteigumiem, atkal LU/BS Rīga esot pārākiem (19:17), noslēdzot ceturtdaļu ar rezultātu – 63:41. Spēles turpinājumā komanda neatļāvās nekādas vaļības. Pozitīvā lieta - puiši uzvarēja katru ceturtdaļu atsevišķi, spēli noslēdzot ar graujošu rezultāta starpību - +31 (80:49).

Rezultatīvākie spēlētāji – Kārlis Kaugars (12pt.), Roberts Bērze (11pt.), Matīss Koļesinskis (11pt.), kā arī Kārlis Daga-Krūmiņš (11pt.).