13.februārī OlyBet Latvijas-Igaunijas basketbola līgas ietvaros BK “Latvijas Universitāte” aizvadīja izbraukuma spēli pret BK “Liepāja” vienību. Spēle bija ļoti līdzvērtīga, taču pēdējā ceturtdaļā virsroku ņēma Latvijas Universitātes spēlētāji, iekrājot lielāku pārsvaru. Spēles beigās studenti prata noturēt rezultātu un izcīnīja uzvaru - 78:70.

Pirmajā ceturtdaļā spēles rezultātu atklāja BK “Liepāja” basketbolisti, taču atbildes metiens nebija ilgi jāgaida, jo Renārs Birkāns ar saviem 2 punktiem atklāja spēles rezultātu priekš BK “Latvijas Universitāte”. Spēlētājs uzreiz arī izprovocēja pretiniekus uz ātru pārkāpumu un, metot soda metienus, pievienoja vēl vienu punktu. Visa pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā, cīnoties par katru laukuma centimetru. Par to liecina arī likumsakarīgais neizšķirts pēc pirmajām desmit minūtēm 18:18.

Iesākoties otrajai ceturtdaļai Linards Jaunzems, raidot bumbu grozā, izvirzīja vadībā viesu komandu. Cīņas gaita īpaši nemainījās, vienā brīdī esot precīzai vienai komandai, bet nākamajā jau otrai. Studentiem lieliskas padevās pēdējās ceturtdaļas minūtes, kad no rezultāta 27:28 izdevās iegūt nelielu pārsvaru (30:28). Vispirms Adrians Šnipke realizēja vienu no diviem soda metieniem, bet pēc tam veiksmīgs spēles nogrieznis padevās Linardam Jaunzemam, kurš guva piecus punktus pēc kārtas.  Spēle kļuva saspringtāka, jo Liepāja guva sešus bezatbildes punktus un BK LU treneris bija spiests pieprasīt pirmo minūtes pārtraukumu. Otrā ceturtdaļa noslēdzās ar četru punktu deficītu 32:36.

Otrā puslaika sākumā BK Liepāja turpināja palielināt savu pārsvaru, gūstot vēl divus punktus. Komandas apmainījās ar vairākiem precīziem metieniem, Liepājai saglabājot vadību (34:40). Rendijam Feikneram izdevās gūt piecus punktus, rezultātu sadeldējot līdz minimumam (39:40). Veiksmīgo izrāvienu turpināja L.Jaunzems. LU basketbolisti turpināja lieliski un palielināja pārsvaru - 45:40, veicot 11 punktu izrāvienu. Liepāja turpināja cīnīties un pārņēma vadību, trešo ceturtdaļu noslēdzot ar rezultātu 55:54 Liepājas labā.

Ceturtā ceturtdaļa viennozīmīgi pagāja Linarda Jaunzema zīmē, jo viņš apliecināja savu līdera lomu, realizējot gan divpunktu, gan trīspunktu metienus, kā arī izprovocējot pretiniekus uz noteikumu pārkāpumiem, kopā gūstot 17 punktus un palīdzot BK “Latvijas Universitāte” tikt pie svarīgas uzvaras ar rezultātu 78:70.

BK “Latvijas Universitāte” spēlētāji aizvadīja lielisku spēli, gandrīz visos rādītājos pārspējot pretiniekus. Pēc pretinieku kļūdām tika gūti 27 punkti (pretiniekiem tikai 4), otrās iespējas punkti pēc izcīnītām atlēkušajām bumbām attiecīgi 12 pret 8.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas Universitātes komandā bija Linards Jaunzems, kuram 32 punkti, 18 atlēkušās bumbas, 2 bloki un 2 pārķertas bumbas, sasniedzot lietderības koeficientu 49. Rendijs Feikners pievienoja 16 punktus un Renārs Birkāns 14 punktus.

Nākamo spēli Latvijas Universitāte aizvadīs 27.februārī izbraukumā tiekoties ar BK “Ogre”.

BK “Latvijas Universitāte” – BK “Liepāja” 78:70 (18:18; 14:18; 22:19; 24:15)

BK “Latvijas Universitāte” – Jaunzems 32+18AB, Feikners 16, Birkāns 14,  Žunda 10, Dambenieks 4, Lēmanis 1, Šnipke 1, Mežulis 5AB, Putāns, Grigaļūns, Salenieks, Arnītis.