Latvijas Universitātes (LU) basketbola komanda pēc izbraukuma spēļu sērijas šodien atgriezās savā laukumā Elektrum Olimpiskajā centrā, uzņemot "Tartu Ülikool" vienību. Aizraujošā Baltijas studentu derbijā veiksmīgāki izrādījās igauņi, liekot LU basketbolistiem piekāpties ar rezultātu 72:77. Rezultatīvākais spēlētājs LU rindās bija Renārs Birkāns ar 16 punktiem.

Spēles rezultātu atklāja viesi, taču Kārlis Žunda prata atbildēt ar tālmetienu (3:2). Sekoja pieci punkti pēc kārtas Igaunijas komandai un vēl viens trejacis LU, ko šoreiz realizēja Linards Jaunzems (6:7). Turpinot būt precīzi no tālas distances, Latvijas Universitātes basketbolisti spēja atjaunot sev vadību (11:9). Spēle ritēja punkts punktā, pārsvarā nelielu handikapu saglabājot viesiem. Tomēr punktu pirmajai ceturtdaļai pielika Adriana Šnipkes trīs punkti, panākot rezultātu 20:19.

Otro ceturtdaļu "Tartu Ülikool" iesāka ar desmit bezatbildes punktiem (29:20). Pēc sešām aizvadītām minūtēm bumba beidzot krita grozā arī pēc Latvijas Universitātes studentu izdarītiem metieniem - ātri izdevās atspēlēt astoņus punktus un samazināt deficītu līdz minimumam (28:29). Taču puslaiku ar pieciem punktiem pēc kārtas veiksmīgāk noslēdza pretinieki - 28:34.

Otrā puslaika ievadā ar 7:1 izrāvienu Latvijas Universitātes basketbolisti rezultāta starpību atkal samazināja vairs tikai līdz vienam punktam (35:36). Komandas turpināja apmainīties sekmīgiem metieniem, līdz Šnipkes tālmetiens pēc ilgāka pārtraukuma vadībā atkal izvirzīja LU studentus (46:43). Šnipke īsā laikā realizēja trīs trejačus, taču katram no tiem sekoja identiska atbilde laukuma pretējā galā. Ar līdzsvaru uz tablo noslēdzās arī trešais ceturksnis - 54:54.

Noslēdzošo spēles nogriezni "Tartu Ülikool" ievadīja ar četriem punktiem pēc kārtas, taču Renāra Birkāna tālmetiens kārtējoreiz sadeldēja deficītu līdz minimumam (57:58). Turpinājumā vēl astoņi punkti igauņiem, Latvijas Universitāte četrus atspēlēja, bet sekoja vēl viens trīspunktu metiens viesiem (61:69). LU studenti nepadevās līdz pat spēles pēdējai sekundei, taču veiksme šoreiz atradās pretinieku pusē - ar rezultātu 72:77 uzvaru svinēja Tartu basketbolisti.

Rezultatīvākais spēlētājs Latvijas Universitātes komandā bija Renārs Birkāns ar 16 punktiem, savukārt 13 punktu pievienoja Linards Jaunzems (viņam arī 12 izcīnītas bumbas zem groziem) un Kārlis Žunda.

Nākamo spēli Latvijas Universitātes basketbolisti aizvadīs trešdien, 30. janvārī, kad mērosies spēkiem ar VEF Rīga komandu.

“Latvijas Universitāte” - "Tartu Ülikool" 72:77 (20:19; 8:15; 26:20; 18:23).

BK “Latvijas Universitāte” – Birkāns 16, Jaunzems 13+12AB, Žunda 13+8AB, Šnipke 12, Mežulis 11, Dambenieks 3, Feikners 2, Putāns 2, Salenieks, Arnītis, Lēmanis.