Jau iepriekš informējām, ka Latvijas Universitātes (LU) basketbola sistēmas LBL2 komanda devusies uz Zviedriju, lai piedalītos Eiropas Jaunatnes basketbola līgas (EYBL) turnīrā. Latvijas Universitāte/BS Rīga komanda abās turnīra dienās ir aizvadījusi četras spēles, kurās izcīnītas divas uzvaras.

Pirmās dienas otrā spēle pret “TTU BS” noslēdzās ar divu punktu deficītu (50:52). Lielisku sniegumu šajā spēlē demonstrēja Roberts Bērze, gūstot 23 punktus no komandas kopā gūtajiem 50 punktiem, kā arī laukumā pavadot 23 minūtes. Šodien, 15. decembrī, komanda aizvadīja divas spēles. Pirmā spēle pret Tallinas “Kalev” pēc Latvijas laika sākās 10:30 no rīta. Cīņa noslēdzās ar rezultātu 65:60. Tās rezultatīvākie spēlētāji, attiecīgi gūstot 13 un 11 punktus, bija Niks Salenieks un Mārtiņš Sīlis. Dienas otrajā pusē komanda aizvadīja spēli pret mājiniekiem “Vastra Hisinger Basketball”. Tai noslēdzoties, Latvijas Univesitāte/BS Rīga komanda svinēja otro uzvaru šajā EYBL turnīrā (76:67). Šīs spēles rezultatīvākais spēlētājs ar 22 gūtiem punktiem – Ričards Mugurēvičs. EYBL turnīrs norisināsies līdz 16. decembrim, un komandai vēl priekšā divas spēles. Aicinājām Latvijas Universitāte/BS Rīga komandas treneri Ediju Šleseru komentēt līdzšinējo sniegumu turnīrā, atbildot uz dažiem jautājumiem. Kādas komandas piedalās turnīrā un kā uz to fona izskatās Latvijas Universitāte/BS Rīga?

Edijs Šlesers: “Visas komandas, kas piedalās šajā turnīrā, ir konkurētspējīgas. Liela daļa komandas, līdzīgi kā Latvijas Universitāte/BS Rīga, pēc uzbūves ir Latvijas – Igaunijas basketbola līgas galveno komandu fārmklubi. Tāpat arī Polijas komandu sastāvā ir atlasīti spēcīgākie spēlētāji no dažādiem Polijas reģioniem. Savukārt, ja skatās pēc basketbola viedokļa, spēles stili atšķiras. Igaunijas komandas vairāk spēlē uz spēku, ar neatlaidību kompensē savu meistarību. Savukārt Polijas komandu spēlētāji vairāk izceļas centra spēlētājiem, tomēr viņu trūkums ir jūtams pirmajā un otrajā pozīcijā, kas kopumā ietekmē meistarību un kopējo spēļu organizētību.  Mūsu komandas priekšrocības ir tādas, ka visi spēlētāji dod savu ieguldījumu, spēlējam agresīvi, varam “presēt”, kas dod mums priekšrocību spēlēt ātri un pozicionāli.  Visu laiku mēģinām saasināt situāciju spēlē, jo mūsu komandas spēlētāji līdz pat ceturtajai pozīcijai var uzbrukt ar driblu, kas citās komandās nav vērojams. “

Kā vērtē Latvijas Universitātes/BS Rīga komandas līdzšinējo sniegumu?

Edijs Šlesers:  “Pirmā turnīra spēle pret somiem pēc rezultāta izrādījās negaidīti viegla. Kopumā mūsu komanda parādīja ļoti labu sniegumu, tādēļ arī spēles beigu rezultāta starpība bija 27 punkti. Savukārt otrajā spēlē mums pietrūka mentālās noturības, varēja manīt spēlētājos nogurumu pēc pirmās spēles. Spēlētājiem pietrūka ticības sev un spējas savākties jau no pašas pirmās minūtes, par ko liecināja nesekmīgi uzbrukumi pirmajā puslaikā. Metām grūtus metienus, nemēģinājām atspēlēt pretkustībā un ļoti maz punktus realizējām pirmajā puslaikā. Otrajā puslaikā veicās daudz sekmīgāk, bet tāpat ik pa laikam komanda pieļāva rupjas kļūdas, kas traucēja atspēlēties un rezultātā zaudējām par diviem punktiem. Līdz šim brīdim nospēlētajās spēlēs, saturiski labu sniegumu ir parādījis Roberts Bērze, kurš uz laukuma bija ļoti produktīvs. Bet kopumā, arī pārējie komandas spēlētāji sev atvēlētajā laikā parādā labu sniegumu.“

Seko līdzi turnīra aktualitātēm un Latvijas Universitāte/BS Rīgas spēļu teksta tiešraidē EYBL mājas lapā.