Foto: Inna Zaharova

No 3. marta līdz 13. aprīlim Latvijas Universitātes (LU) Sporta centrs organizēja LU Veselības maratonu, kurā studenti un darbinieki tika aicināti pievērst lielāku uzmanību kustībai, veselībai un labsajūtai ikdienā. Sešu nedēļu garumā LU kopiena iesaistījās dažādās aktivitātēs, kas palīdzēja uzlabot gan fizisko, gan emocionālo pašsajūtu.  

Maratona laikā norisinājās sešas izglītojošas lekcijas, kurās dažādu jomu eksperti dalījās ar vērtīgām zināšanām par veselīgu dzīvesveidu, uzturu, miegu un mentālo labsajūtu. Savukārt darba dienās LU darbiniekiem tika piedāvāta iespēja piedalīties atjaunošanās vingrošanas pauzēs, kas kļuva par patīkamu un veselīgu pārtraukumu intensīvās darba dienas ritmā.

Kopumā dažādās aktivitātēs – lekcijās un vingrošanas pauzēs – iesaistījās vairāk nekā 200 LU darbinieki un studenti.

LU Veselības maratona ietvaros tika organizēti arī vairāki īpaši pasākumi:

  • LU darbinieku boulinga vakars, kurš pulcēja vairāk nekā 220 aktīvās atpūtas cienītājus;

  • LU pavasara pārgājiens, kurā 50 LU darbinieki devās izzināt krāšņākās Mālpils un Mergupes apkārtnes vietas;

  • LU Ģimeņu sporta diena, kas 12. aprīlī norisinājās LU Akadēmiskajā centrā un pulcēja sešas aktīvās LU darbinieku ģimenes, kuras piedalījās radošās un netradicionālās sporta aktivitātēs.

Prorektora asistente Ieva Balode priecāsies, ja veselībai pastiprināta uzmanība tiks pievērta vairākas reizes gadā: “Veselības maratona laikā padsmit minūtes pēc plkst. 12.00 tika respektētas ar lielu rūpību. Apzinoties, ka bez šāda pamudinājuma un aicinājuma noteikti nesanāktu izkustēties dienas laikā, lai cik savādi tas arī nebūtu. Vingrojumi ir vienkārši, tomēr tieši vienkāršībā slēpjas to efektivitāte – izkustināt sastingušās plaukstu un roku locītavas, pastiept iestrēgušos kakla un plecu muskuļus, palocīt sasēdušos mugurkaulu un pašūpot kājas visos iespējamos virzienos. Būtu priecīga, ja šādi maratoni atkārtotos ar biežāku regularitāti vai būtu pastāvīgi vismaz akadēmiskā gada laikā.”

LU grāmatvede Sandra Zveja uzsver, ka nākotnē vairāk pievērsīsies vingrošanām: “Veselības maratonā piedāvātā iespēja pusdienlaikā fizioterapeita vadībā izstaipīties bija vienkārši lieliska. Jāsaka gan, ka skaidri parādīja, ka turpmāk ir vairāk jāvingro. Lekcijās arī ieguvu daudz noderīgas informācijas. Ceru, ka tiks organizēti līdzīgi pasākumi. Liels paldies organizētājiem un vadītājiem!”

Doktorantūras skolas vadošā eksperte Gunta Kalvāne iegūtās zināšanas šobrīd izmanto arī ikdienā kopā ar kolēģiem un studentiem: "Arī 10 minūtēm ir liela nozīme! LU Sporta centra organizēto Veselības maratonu pamanīju, pateicoties informatīvajam materiālam, kas sākās ar vārdiem "pētījumi liecina, ka arī 10 minūšu kustības pauzēm ir nozīme", kas mani kā pētnieci ļoti uzrunāja. Otrais - bija ērtais formāts ar atgādnēm kalendārā, un treškārt, ka kustēties varējām ikdienas apģērbā un pie datora. Īpaši vērtīgi bija vingrojumi plaukstu locītavām un saspringtajiem pleciem. Dubultā patika tās reizes, kad vingrojām kopā ar darba kolēģiem vienā kabinetā - draudzīgi un jautri. Apgūtās vingrošanas kustības jau tagad izmantoju ikdienā gan sev, gan vadot kustību pauzes doktorantu koprakstīšanas sesijās. Liels paldies LU Sportam par iniciatīvu! Ceru, ka būs turpinājums!"

Un tik tiešām arī 10 minūtēm ir nozīme, jo pēc pavingrošanas kopā ar kolēģiem, jutos daudz enerģiskāka un apmierinātāka! 

Agita Kazakeviča, LU Akadēmiskā apgāda redaktore, vingoršanas pauzes turpinās arī pēc Veselības maratona noslēguma: “Vingrošanā LU apgāda darbinieces piedalījāmies katru dienu (kopā vingrojām septiņas), vingrojumus esam iegaumējušas un centīsimies arī turpmāk vismaz reizi dienā pavingrot. Noteikti būsim pateicīgas, ja šāds maratons notiks atkal, piemēram, rudenī, kad kustības labi palīdzēs pret gadalaiku maiņas nomāktību. Arī lekcijas bija noderīgas. Vislabāk patika Kaspara Vendeļa un Kristīnes Dūdiņas lekcija.”

Lai arī Veselības maratons ir noslēdzies, rūpes par veselību turpinās. LU darbiniekiem arī turpmāk tiek piedāvātas atjaunošanās pauzes četras reizes nedēļā, kā arī iespēja apmeklēt sporta un fitnesa treniņus un piedalīties dažādos aktīvās atpūtas pasākumos.

LU Sporta centrs aicina ikvienu turpināt kustēties, meklēt līdzsvaru un rūpēties par savu labsajūtu, jo kustība ir pamats veselībai, darba spējām un dzīvespriekam. Šī sešu nedēļu iniciatīva kalpoja kā iedvesma gan jaunu ieradumu veidošanai, gan vērtīgu zināšanu apguvei.

Lai kustība kļūst par Tavu ikdienu!

Dalīties