Optometrista prakses vietā veicamā RT

Optometrista prakses vietā veicamā redzes terapija

Redzes terapijas 1.posms

• Akomodācijas darbības līdzsvarošana
  • Attīstīt patvaļīgo konverģenci
  • Normalizēt PFV amplitūdu

1.Attīsta sajūtu diverģēt un atslābināt akomodāciju (+2.00/-6.00 uz redzes asuma optotipu 0.66)
Lens sorting jeb lēcu izvēles kārtošana
2.Normalizē akomodācijas amplitūdu, sāk ar mīnus lēcām, bet pirmā posma beigu daļā pievieno arī pluss lēcas
Loose lens rock jeb brīvo lēcu maiņa
3.Jau pirmā posma sākumā līdz ar akomodācijas treniņiem uzsāk pozitīvo fūzionālo verģenču (BĀ) un negatīvo fūzionālo verģenču (BIE) amplitūdas normalizēšanu tuvumā4.Normalizēt PFV amplitūdu. Sākotnēji lieto perifēros mērķus, 3. vai 4. nodarbības reizē lieto vairāk centrālus mērķus (klaunu, zaķi traniglifuv vai klaunu, cilindru vektogrammās)
Anaglifu slaidi vai vektogrammas: bāze uz āru
5.Attīsta akomodācijas vieglumu, pievieno laika faktoru līdz sasniedz 20 ciklus minūtē. Sāk ar vājāka stipruma lēcām, pakāpeniski sarežģītības pakāpi palielina
Burtu kartes Harta tabulas un lēcu fliperi.

Redzes terapijas 2.posms

• Normalizēt spēju stimulēt un atslābināt akomodāciju
  • Palielināt NFV amplitūdu
  • Normalizēt verģences vieglumu
1.Normalizē akomodācijas amplitūdu, lieto gan pluss, gan mīnuss lēcas, pievienojot laika faktoru
Loose lens rock jeb brīvo lēcu maiņa
2.Normalizēt PFV amplitūdu. Uzsāk treniņus ar traniglifu kartēm bāze uz iekšu pakāpeniski pārejot no perifērās daļas uz centrālo daļu
Anaglifu slaidi vai vektogrammas
3.Binokulārā akomodācijas terapija, var lietot jebkuru no binokulārajiem akomodācijas treniņu veidiem, kur tiek izmantotas „±” lēcas

Redzes terapijas 3.posms

• Integrēt akomodācijas viegluma terapiju ar binokulārās redzes tehnikām
  • Attīstīt vajadzību diverģēt un konverģēt
  • Integrēt verģences procedūras ar versijām un sakādēm

1.Binokulārās akomodācijas terapija, var lietot jebkuru no binokulārajiem akomodācijas treniņu veidiem, kur tiek izmantotas „±” lēcas.

2.Uzlabot PFV un NFV amplitūdu

Anaglifu slaidi vai vektogrammas ar polarizēto vai sarkani/zaļo fliperi

3.Fūziju rezervju trenēšana gan pozitīvo, gan negatīvo

Ekscentrisko riņķu vai fūziju rezervju trenēšanas kartes

Redzes terapijas akomodācijas treniņu metožu mērķis ir uzlabot akomodācijas amplitūdu un vieglumu. Attīstīt patvaļīgo konverģenci un normalizēt pozitīvās un negatīvās fūziju rezerves. Uzdevumus parasti uzsāk monokulāri, lai rezultātu neietekmētu fuzionālā verģence. Novēršot binokulāro fūziju, netiek iesaistīta konverģences darbība, ļaujot pilnībā attīstīt akomodācijas kontroli. Pēc sarežģītības pakāpes pirmās izmanto metodes ar monokulāro akomodāciju fliperi (vai brīvajām lēcām). Bumbiņu virtene, perifērās vektogrammas un anaglifi, pieder pie pirmā līmeņa treniņiem sarežģītības ziņā, ja uzdevumos papildus iesaista verģenču darbību. Nākošajā līmenī jau izmanto binokulāros fliperus un centrālus anaglifus. Vissarežģītākās metodes no akomodācijas viedokļa ir apertūras mērķi kopā ar binokulāro lēcu fliperi. Ar šo metožu apvienojumu, panāk pilnīgu akomodācijas un verģences kontroli.