Sestdien, 21. septembrī, basketbola komanda “Latvijas Universitāte” uzsāka Latvijas – Igaunijas līgas 2024./2025. sezonu ar spēli izbraukumā pret BK “Ogre”. Pirmās trīs spēles ceturtdaļas abas komandas spēlēja līdzīgu spēli, tomēr pēdējā spēles ceturtdaļā Ogres komanda izrāva vadību un spēle noslēdzās ar rezultātu 74:90 par labu mājiniekiem.

Starta pieciniekā “Latvijas Universitātes” komandā spēli uzsāka komandas kapteinis Edvards Lucis, Valters Briedis, Rūdolfs Švītiņš, Rihards Aleksandrovs un Arnolds Helmanis. Pirmos punktus “Latvijas Universitāte” komandas sastāvā šosezon jau spēles pirmajās 20 sekundēs no groza apakšas izdevās gūt Arnoldam Helmanim.

Pirmās divas spēles ceturtdaļas abas komandas spēlēja punkts punktā, otrajā ceturtdaļā mūsējiem izdodoties izcīnīt septiņu punktu pārsvaru. Pirmo puslaiku mūsējie noslēdza ar divu punktu pārākumu, pārtraukumā dodoties ar rezultātu 46:44, tomēr jau pēc trešās spēles ceturtdaļas mājinieki izvirzījās vadībā ar sešu punktu pārsvaru, trešo ceturtdaļu noslēdzot ar rezultātu 61:55.

“Latvijas Universitāte” rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 14 gūtiem punktiem – Arnolds Helmanis, kurš laukumā pavadīja 25 minūtes un izcēlās ar piecām izcīnītām atlēkušajām bumbām. Vislielākais spēles laiks komandas kapteinim Edvardam Lucim – 29 nospēlētas minūtes, kurās kapteinim izdevās gūt 11 punktus. Virs nospēlētām 20 minūtēm vēl ir spēlētājiem Rūdolfam Švītiņam (24 min) un Rihardam Aleksandrovam (22min). Visvairāk atlēkušās bumbas “Latvijas Universitāte” sastāvā šai spēlē izcīnījis Daniils Smirnovs (6) un visvairāk rezultatīvo piespēļu mūsu komandas sastāvā atdeva Edvards Egle (4).

Pretiniekos rezultatīvākais spēlētājs ar 17 gūtiem punktiem – Guntis Sīpoliņš. BK “Ogre” sastāvā arī divi bijušie “Latvijas Universitāte” komandas spēlētāji Reinis Avotiņš un Gustavs Kampuss. Reinis Avotiņš laukumā pavadīja 16 minūtes, kurās guva astoņus punktus, bet Gustavss Kampuss uz laukuma šajā spēlē pavadīja gandrīz deviņas minūtes, kurās guva trīs punktus.

“Latvijas Universitāte” komandas spēlētājam Valteram Briedim šī bija 100. spēle mūsu komandas sastāvā, kā arī ar šajā spēlē atdotajām divām rezultatīvajām piespēlēm Valters ierindojas 3. vietā starp visu laiku labākajiem rezultatīvo piespēļu devējiem “Latvijas Universitāte” komandas sastāvā ar kopā atdotām 256 rezultatīvām piespēlēm. Visvairāk rezultatīvo piespēļu rekordu tur Renārs Birkāns (631) un otrajā vietā ierindojies Žanis Peiners (273).

Nākamā spēle “Latvijas Universitāte” komandai jau nākamnedēļ – sestdien, 28. septembrī – plkst. 18.00 Rimi Olimpiskajā centrā pret “Valmiera Glass VIA”. Sarīkosim īstus Latvijas Universitātes basketbola svētkus, atzīmējot pirmo sezonas mājas spēli savu skatītāju priekšā un komandas 15. jubilejas sezonas atklāšanu!

Spēles apmeklētājiem būs iespēja piedalīties visdažādākajos konkursos un aktivitātēs ar balvām no spēles atbalstītājiem, kā arī pirms spēles uzstāsies Latvijas Universitātes koris “Aura”, spēles laikā ar saviem priekšnesumiem priecēs LU karsējmeitenes un spēles puslaikā - īpašais viesis - OZOLS!

Biļetes iegādājies: passportix.eu