Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūtā (FSI) no 11. līdz 13. novembrim notiks starptautiskā zinātniskā konference „Balkāni un Baltijas valstis vienotā Eiropā: vēsture, reliģija un kultūra IV”.

Konferenci rīko LU FSI, Bulgārijas Zinātņu akadēmijas Etnoloģijas un folkloras institūts kopā ar Etnogrāfijas muzeju, un Balkānu un Baltijas Starptautiskā zinātniskā biedrība.

Konferencē turpināsies diskusijas un dalīšanās ar zinātnisko pētījumu rezultātiem, turpinot jau 13 gadus nepārtraukto starptautisko zinātnisko sadarbību, ieskaitot trīs iepriekšējās konferences Sofijā (2008, 2014) un Viļņā  (2017), un šoreiz koncentrējoties uz tematu „Reliģiozitāte un garīgums Baltijas un Balkānu kultūras telpā: vēsture un mūsdienas”. Šā temata aktualitāti ir noteikusi ģeopolitisko procesu dinamika Eiropā un pasaulē, pieprasot atbildes uz jautājumiem par izmaiņām indivīdu un reliģisko un etnisko kopienu dzīvē Balkānu un Baltijas reģionos, valsts un baznīcu attiecībās, konfliktu ģenealoģijā un novēršanā, garīguma un sekulārisma tendenču attīstības analītikā.

Apstiprinātos tematus konferences starptautiskā zinātniskā komiteja ir izkārtojusi trīs tiešsaistes sesijās katrā konferences dienā: ceturtdien, 11. novembrī, – „Identitāte un tās reprezentācijas” (1.), „Cilvēka un dabas attiecības: individuālie un publiskie diskursi” (2.), „Postsociālistiskā telpa: procesu un interpretāciju dinamika” (3.); piektdien, 12. novembrī, – „Identitāte viņpus nacionālām un kultūru robežām” (1.), „Sociālā mijiedarbība un kultūras izpausmes: ikdienas dzīve, svētki un rituālu veidi” (2.), „Kultūru dialogs: pagātne un mūsdienas I. Personas un notikumi.” (3.); un sestdien, 13. novembrī, – „Kultūru dialogs: pagātne un mūsdienas II. Valoda un teksts.” (1.), „Ģimene un sabiedrība starp etnicitāti, reliģiozitāti un migrāciju” (2.),  „Reliģija un garīgums: tradicionālās un jaunās dimensijas” (3.)

Konferences tiešsaistē ar ziņojumiem uzstāsies 61 zinātnieks no Baltijas un Balkānu valstīm, kā arī no Ungārijas, Krievijas un Ukrainas.

Konferences digitālās vadības centrs būs Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts (konferences zinātniskā vadītāja – LU FSI vadošā pētniece Solveiga Krūmiņa-Koņkova).

Interesentiem, kas vēlētos piedalīties šai konferencē kā klausītāji, ir personiski jāpiesakās konferences vadītājai solveiga.krumina-konkova@lu.lv , sniedzot šādas ziņas: vārds, uzvārds; zinātniskais vai akadēmiskais grāds, vai specialitāte un studiju gads; motivācija līdzdalībai konferencē un paredzētās sesijas, kurās vēlas piedalīties.

Dalīties