Svētku noskaņu iespaidā par decembra mēneša priekšmetu LU Muzejā ir izvēlēta vēsturniecei, Latvijas Valsts Universitātes Vēstures un filoloģijas fakultātes dekānei (1961—1963) un Studentu zinātniskās biedrības sekcijas zinātniskajai vadītājai docentei Jekaterinai Ripai (1902 – 1993) veltīto vēstuļu un apsveikumu kolekcija.
1961. gadā Ripa tika apstiprināta par Vēstures un filoloģijas fakultātes dekāni, nomainot filoloģijas zinātņu kandidāti docenti Elgu Stanki. 1962. gada aprīlī Ripa tika apstiprināta par Vēstures un filoloģijas fakultātes Zinātniskās padomes (disertāciju aizstāvēšanai) priekšsēdētāju.
Studentu zinātniskā biedrība (SZB) bija brīvprātīga organizācija, kas apvienoja zinātniskajā darbā aktīvākos studentus. Tā tika iedalīta 13 nodaļās atbilstoši studentu specialitātēm. SZB vēstures nodaļa tika iedalīta Vispārējās vēstures katedrā un PSRS Vēstures katedrā, kuras pakļautībā 1965. gada pavasarī savu darbību uzsāka Ļeņina sekcija, saukta arī par Ļeņina pulciņu. Tās biedri bija Vēstures un filoloģijas fakultātes vēstures specialitātes visu kursu studenti. Sekcijas zinātniskā vadītāja no tās dibināšanas dienas bija Jekaterina Ripa.
Studenti un pulciņa biedri silti atsaucās par pasniedzēju, par ko liecina ne tikai lielais vēstuļu un apsveikumu skaits (muzeja kolekcijā uzskaitītas ap 140 apsveikuma kartiņas un vēstules, ko 70. gados Ripai sūtījuši studenti un pulciņa biedri Ziemassvētkos, Jaunajā gadā, 8. martā, Skolotāju dienā un citos svētkos), bet arī kādā sekcijas atskaišu dokumentā tās sastādītājas L. Abramsones pievienotais komentārs: “Esam viņai pateicīgi par vērtīgajiem padomiem un aizrādījumiem mūsu darbā”.
Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes pasniedzējs, profesors Ilgvars Butulis, kurš 20. gs. 60. gados studējis Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes Vēstures nodaļā, atceras Jekaterinu Ripu pozitīvā gaismā – viņa bijusi korekta, sirsnīga, rūpējās un atbalstīja aktīvos studentus. Profesors dalījās atmiņās arī par pulciņa (kura biedrs viņš savulaik bijis) aktīvo darbību – tika izstrādāts liels referātu skaits, tika organizētas ekskursijas, piemēram, pašam bijusi iespēja aizbraukt uz Ļeņingradu (pašreizējo Sanktpēterburgu), kā arī doties ekskursijā pa Volgu ar kuģi.
Latvijas Universitātes Muzejs aicina dalīties ar informāciju un materiāliem, kas saistīti ar bijušajiem universitātes pasniedzējiem, vadību un sabiedrībā pazīstamiem absolventiem. Sagaidot Ziemassvētku un Jaunā gada svinības, Muzejs novēl studentiem, akadēmiskajam personālam, Universitātes vadībai un administrācijai, struktūrvienību un institūtu darbiniekiem, un visiem Latvijas iedzīvotājiem veidot siltas attiecības ar apkārtējiem, neaizmirst tos cilvēkus, kas par mums rūpējas, atbalsta un iegulda mūsu nākotnē savu laiku un spēkus!