LU attīstības prorektors Enno Ence atklaj pasākumu
LU attīstības prorektors Enno Ence atklāj pasākumu "Inovatīvi risinājumi ilgtspējīgām universitātēm: FORTHEM alianses ieskats".

9. aprīlī Latvijas Universitātē (LU) notika pasākums "Inovatīvi risinājumi ilgtspējīgām universitātēm: FORTHEM alianses ieskats" (“Innovative Solutions for Sustainable Universities: Insights from the FORTHEM Alliance”), kurā tika prezentēti FORTHEM Universitāšu alianses partneru un sadarbības partneru iedvesmas stāsti un labākās prakses ilgtspējas jomā.  

Pasākuma mērķis bija dalīties ar inovatīvām idejām un praktiskiem risinājumiem universitātēs, kā arī veicināt sadarbību un palielināt informētību par FORTHEM alianses ieguldījumu Eiropas Universitāšu asociācijas partneriem un sadarbības partneriem.  Sarunu bloka uzmanības centrā bija trīs galvenās tēmas: ilgtspējīga mobilitāte, ilgtspējīga pasākumu organizēšana un sociālā ilgtspēja. 

Pasākumu atklāja LU attīstības prorektors Enno Ence un FORTHEM ģenerālsekretāre Nikola Birkle (Nicole Birkle). 

Sarunu pēcpusdienas pirmajā daļā Simona Mercantini (Simona Mercantini) no Palermo Universitātes informēja par FORTHEM Zaļās ilgtspējas darba grupas paveikto un plāniem. LU ilgtspējīgas attīstības vadītājs Renārs Kairis savā prezentācijā uzsvēra universitātes un pilsētvides sadarbības potenciālu ilgtspējības risinājumu īstenošanā. Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta Mobilitātes plānošanas pārvaldes Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja, pārvaldes vadītāja vietniece Elīna Kirilko dalījās ar galvaspilsētas pieredzi ilgtspējīgas mobilitātes attīstībā un nākotnes redzējumu par zaļākām pārvietošanās iespējām. FORTHEM Daudzveidības un iekļaušanas darba grupas pārstāvji Aleksandra Kjakste un Sami Zahibi (Sami Zahibi) iepazīstināja ar labās prakses piemēriem iekļaujošas akadēmiskās vides veidošanā Latvijas Universitātē un Université Bourgogne Europe

Pasākuma otrajā daļā Mikaels Purtinens (Mikael Puurtinen), Jiveskiles Universitātes Vieduma izglītības direktors (Wisdom Education), izklāstīja savu redzējumu par to, kāpēc ilgstpējas iedibināšanā rodas problēmas. Sergio Migels Belda (Sergio Miguel Belda), Valensijas Universitātes Ilgtspējas, sadarbības un veselīga dzīvesveida prorektorāta iniciatīvu vadītājs, iepazīstināja ar jaunizveidoto Valensijas Universitātes ceļvedi pasākumu un konferenču organizēšanai, ņemot vērā ilgtspējas, veselības un sociālā taisnīguma kritērijus. Rīgas Tehniskās Universitātes asociētais profesors Māris Gailis dalījās pieredzē par dalību ESSLab+: Sustainability Science Lab.

Vidzemes Augstskolas profesore, doktorantūras skolas līdzvadītāja, UNESCO Biosfēras un cilvēka katedras vadītāja pastāstīja par E³UDRES² alianses Ilgstspējas rokasgrāmatas izveidi, kas sniedz praktiskus rīkus un vadlīnijas augstākās izglītības iestādēm. 

Dienas izskaņā LU vadošā pētniece Gunta Kalvāne aicināja pasākuma dalībniekus izmēģināt zaļās jogas vingrinājumus, piedāvājot atraktīvu un simbolisku atgādinājumu par līdzsvara nozīmi – ne tikai cilvēkā, bet arī dabā un sabiedrībā

Dalīties