
Kas motivēja uzsākt studijas LU Bauskas filiālē?
“Uzsākt studijas bija izaicinājums, jo sapratu, ka dzīvē vēlos ko kardināli mainīt. Pēc daudzu gadu darba tirdzniecības jomā, sapratu, ka esmu izsmēlusi sevi un vēlos pavisam ko citu, nebijušu. Teikšu godīgi, nezināju, vai skolotāja profesija ir man piemērota, taču uzsākot studijas, līdz ar pirmo lekciju sapratu – jā, esmu īstajā vietā!” ar pārliecību atzīst Inga. Savukārt Jolanta stāsta, ka izvēlēties studijas filiālē viņu motivēja vairāki faktori. “Pirmkārt, jau kopš vidusskolas mani ir saistījusi pedagoģija, un es esmu vēlējusies strādāt ar bērniem, palīdzēt viņiem augt un attīstīties. Sākumizglītības skolotāja profesija šķita īstais veids, kā piepildīt šo aicinājumu. Otrkārt, Bauskas filiāles priekšrocība bija tās atrašanās vieta – iespēja studēt tuvāk mājām, kas ļāva apvienot mācības ar citām dzīves jomām, tostarp darbu un ģimenes dzīvi. Tāpat mani uzrunāja LU reputācija un fakts, ka filiālē ir augsti kvalificēti un zinoši pasniedzēji, kuri sniedz tāda paša līmeņa izglītību kā Rīgā. Zināju, ka šeit iegūtā izglītība man pavērs durvis uz profesionālo izaugsmi. Vēl viens būtisks aspekts bija filiāles draudzīgā un atbalstošā vide. Jau no pirmās tikšanās reizes bija skaidrs, ka šeit valda patiesa interese par studentiem un viņu izaugsmi, kas radīja pārliecību, ka šī būs īstā vieta, kur studēt,” ar pārliecību atklāj absolvente.
Kādas bija izjūtas, saņemot LU diplomu, un vai izvirzītais mērķis ir sasniegts?
Abas absolventes, saņemot diplomu bija, patiešām, lepnas ar sasniegto. “Šie studiju gadi bija izaicinājumu pilni – gan intensīvi mācību kursi, gan prakses skolās, gan dažādi grupu darbi un individuālie uzdevumi. Taču tieši šis process palīdzēja man izaugt ne tikai profesionāli, bet arī personīgi. Mans mērķis bija iegūt kvalitatīvu izglītību un praktiskās zināšanas, kas mani sagatavotu darbam skolā,” stāsta Jolanta, “tagad, kad studijas ir pabeigtas, esmu pārliecināta, ka esmu ieguvusi visas nepieciešamās prasmes, lai veiksmīgi uzsāktu darba gaitas. Studijas sniedza ne tikai teorētisko bāzi, bet arī praktisku pieredzi, jo prakses laikā varēju izmēģināt dažādas mācību metodes un pieejas reālajā klasē. Bez šaubām, studiju laikā bija arī grūtāki brīži, taču tie palīdzēja attīstīt neatlaidību un spēju risināt dažādas situācijas, kas būs ļoti vērtīgas turpmākajā darbā. Tāpēc varu droši teikt, ka izvirzītais mērķis ir sasniegts un esmu gatava turpināt savu ceļu pedagoģijā – jau maģistratūrā.”
Inga apstiprina, ka, saņemot diplomu, viņa vispirms noticējusi pati sev un lepojās ar paveikto – “Šis ceļš nebija viegls, bija lūzuma punkti, kad likās, ka vairs nevaru, bija cīņas, kas jāizcīna pašam ar sevi un šķēršļi, kas jāpārvar, apvienojot studijas, darbu un ģimenes dzīvi. Kad saņēmu diplomu, sapratu, cik tomēr daudz spēju paveikt, ja visapkārt ir pareizie cilvēki, lieliski pasniedzēji un atbalsta komanda gan Universitātē, gan ārpus tās. Šis nav mans galamērķis, taču mazu daļu no tā esmu piepildījusi. Skolotājam jāmācās visa mūža garumā un šis ceļš nekad nebeidzas.”
Kam jāsaka vislielākais paldies par sasniegto?
Ir cilvēki, bez kuru atbalsta būtu grūti sasniegt paveikto, atzīst absolventes. Tie ir LU docētāji, kuri bija ne tikai profesionāli zinoši, kas sniedza ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī dalījās ar skolotāju darba ikdienas reālās pieredzes stāstiem, bija arī ļoti atsaucīgi un pretimnākoši, iedrošināja šaubu brīžos. “Pasniedzēju atbalsts un iedrošinošie vārdi, kā arī pieredzes stāsti bija fantastisks motivators turpināt un pabeigt iesākto līdz galam,” apstiprina Inga un ļoti lielu paldies saka savai bakalaura darba vadītājai Guntai Siliņai-Jasjukevičai – “fantastiskai, zinošai, dzīvesgudrai pasniedzējai, kas padarīja visgrūtāko studiju posmu vieglāku – droši varu teikt – viņa ir cilvēks, kas iedvesmo.”
Jolanta īpaši novērtē to, ka pasniedzēji vienmēr bija gatavi atbildēt uz jautājumiem, sniegt papildu skaidrojumus un palīdzēt situācijās, kurās bija nepieciešams padoms, kā arī milzīgu paldies saka filiāles vadītājai Velgai Gūtmanei un metodiķei Evijai Kutrai, kuras ne tikai rūpējās par studiju organizāciju, bet arī palīdzēja atrisināt jebkādas problēmsituācijas. Vienmēr bija gatavas uzklausīt studentu vajadzības un atrast labākos risinājumus, lai studiju process būtu pēc iespējas efektīvāks un patīkamāks.
Ieguvums bija arī jauni draugi – studiju biedri. Inga atklāj: “Studiju laika vislielākais ieguvums – manas kursa biedrenes, ar kurām bijām kopā jau no pirmās studiju dienas, viņas bija mans balsts grūtajos mirkļos, un cilvēki, ar kuriem priecājos kopā par sasniegumiem – gan lielajiem, gan mazajiem.”
Jolanta piekrīt, ka kopā ar saviem kursabiedriem šie gadi bija ne tikai izglītojoši, bet arī emocionāli piepildīti, jo “kopīgi pavadītie laiki – gan mācoties, gan daloties pieredzē, gan arī vienkārši atbalstot vienam otru – ir bijuši ļoti vērtīgi,” un pateicības vārdus velta arī saviem tuvajiem – ģimenei un draugiem – “kuri vienmēr ticēja un motivēja nepadoties pat sarežģītākajos brīžos.”
Kas visvairāk paliks atmiņā no studijām LU filiālē?
Jolanta atklāj, ka visvairāk atmiņā paliks mācību process un cilvēki, ar kuriem bija iespēja sadarboties. “Visvairāk laikam pietrūks paša studiju procesa – lekciju apmeklējuma. Tās bija fantastiski pavadītas dienas, pasniedzēju radošums, uzdevumi un idejas, kas bija nenovērtējums zināšanu ieguvums un pieredzes bagātināšana. Tieši piektdienas, kad apmeklējām lekcijas klātienē bija visskaistākais un interesantākais studiju procesā,” stāsta Inga.
Jolanta turpina, ka lielu iespaidu atstāja pasniedzēju nodarbības, kurās tika izmantotas dažādas interaktīvas un praktiskas metodes – “mēs ne tikai klausījāmies lekcijas, bet arī paši aktīvi piedalījāmies diskusijās, analizējām reālas mācību situācijas un veidojām mācību materiālus. Īpaši spilgti paliks atmiņā prakses skolās, kur varējām pielietot iegūtās zināšanas reālajā vidē un redzēt, kā tās darbojas praksē. Tā bija nenovērtējama pieredze, kas ļāva saprast, kāda ir skolotāja ikdiena un kā efektīvi strādāt ar bērniem. Bet lielākais ieguvums ir draudzība. Draudzība, kas iegūta, ejot cauri pārbaudījumiem un grūtībām!”
Vai studijas LU Bauskas filiālē ieteiktu arī citiem?
Absolventes noteikti ieteiks studijas LU Bauskas filiālē ikvienam, kas vēlas studēt, iegūt kvalitatīvu izglītību un attīstīt sevi kā pedagogu.
“Filiālē ir ļoti profesionāli un zinoši pasniedzēji, kuri patiešām vēlas, lai studenti apgūtu ne tikai teorētisko materiālu, bet arī praktiskās iemaņas, kas būs nepieciešamas darbā. Liela priekšrocība ir arī personiskā pieeja – studenti šeit nejūtas kā "tikai skaitlis sarakstā", bet kā pilnvērtīgi studiju procesa dalībnieki, kuru viedoklis un vajadzības tiek uzklausītas. Filiāles vadītāja un metodiķe vienmēr bija gatavas palīdzēt, risināt neskaidrības un radīt pozitīvu un atbalstošu mācību vidi. Apvienojumā ar draudzīgu atmosfēru un profesionālu atbalstu, šī ir lieliska vieta, kur studēt un sagatavoties nākotnes pedagoģiskajai karjerai, ”ar pārliecību stāsta Jolanta.
“Tā ir kvalitāte, dažādība, zināšanas un lieliska attieksme pret studentiem. Protams, LU Bauskas filiāle man ir un būs vismīļākā! Paldies visiem, kas bija kopā ar mani šo laika posmu – ļoti novērtēju un cienu katru cilvēku, ar kuru šajā laikā nācies sastrādāties un sadarboties – tā ir vesela zināšanu pasaule, kurā ir patīkami atrasties un sasniegt savus mērķus! Ne mirklis nav bijis veltīgs – tas ir tikai papildinājis mani kā cilvēku un padarījis par skolotāju, kurš mīl savu darbu!” ar pateicību un prieku atklāj Inga.
Paldies abām absolventēm par pārdomām un dalīšanos pieredzē, lai izdodas turpināt savu profesionālās izaugsmes ceļu LU maģistrantūrā. Un uz jaunu tikšanos Universitātē!