
Noslēdzoties ikgadējam stratēģiskās kontroles procesam, veiktas izmaiņas Latvijas Universitātes (LU) Stratēģijā 2021.–2027. gadam. Aktualizētā stratēģija salāgota ar jaunās LU vadības komandas programmu, kā arī koriģēta atbilstoši ārējās vides izmaiņām, tostarp, ņemot vērā Institucionālā finansējuma modeļa ieviešanas sniegtās iespējas, kvalitātes vadības sistēmas ārējo novērtētāju ieteikumus, kā arī 2025. gadā paredzēto Banku augstskolas iekļaušanu LU ekosistēmā.
Atbilstoši LU noteiktajai praksei stratēģiskās kontroles process iekļāva stratēģijas izpildes indikatīvo rādītāju un to sasniegšanas līmeņa novērtējumu, SVID analīzes aktualitātes pārskatīšanu un stratēģijas īstenošanas risku novērtējuma veikšanu. Process īstenots LU rektora vadībā, sadarbojoties LU Padomei, LU Senātam, vadībai un Administrācijai.
Ar šīm stratēģijas izmaiņām LU rektors apliecinājis būtisku LU ambīciju paaugstināšanu visos rādītājos. G. Bērziņš tos komentē: “Stratēģijas īstenošanas analīze ir parādījusi, ka mūsu sniegums ir labāks par mūsu pašu nospraustajiem mērķiem, tādēļ tas ir pamats būt drosmīgākiem un noticēt saviem spēkiem. Mēs esam gan precizējuši rādītājus, gan būtiski paaugstinājuši to sasniedzamās vērtības. Nonākot LU strukturālās reformas (konsolidācijas) noslēguma fāzē, mums ir efektīvāka struktūra, sadarbības mehānismi un rīcību koordinācija, ko, attīstot tālāk, pavērsies ne tikai labas iespējas sasniegt nospraustos mērķus, bet pretendēt uz jauniem sasniegumiem.”
LU Padomes priekšsēdētājs, profesors Mārcis Auziņš: “LU Padome ir gandarīta, ka veiktā stratēģisko indikatoru analīze rāda, ka zinātnes universitātei galvenajos rādītājos Latvijas Universitāte turpina uzrādīt cienījamus un konkurētspējīgus rezultātus. Stratēģijas izmaiņas un rektoram LU Padomes noteiktie individuālie mērķi paredz augstākā līmeņa studiju, īpaši doktorantūras, paplašināšanu, orientāciju uz iesaistīto pušu augstas apmierinātības nodrošināšanu un ieguldījuma intensificēšanu tautsaimniecības un kultūras attīstībā, stratēģiju īstenojot caur būtiskiem ieguldījumiem talantu attīstībā, internacionalizācijā un starptautiskajās attiecībās, kā arī administratīvajā efektivitātē un tehnoloģijās.”
LU Padome izsaka pateicību Universitātes personālam un visām LU darbībā iesaistītajām pusēm par sadarbību ceļā uz kopīgiem mērķiem.
LU Vadības izstrādātās stratēģijas izmaiņas akceptētas LU Padomes sēdē, tālāk apspriestas LU Senāta Stratēģiskajā komisijā un saņēmušas pozitīvu atzinumu. Secīgi, atbilstoši LU vadības kaskadētajiem mērķiem, pie savu – LU Stratēģijai pakārtoto – stratēģiju izstrādes darbu uzsākušas LU fakultātes un LU Doktorantūras skola. Atbilstoši aktualizētajai stratēģijai 2025.–2027. gadam apstiprināti prioritārie pētniecības virzieni. Tai pašā laikā LU Administrācija uzsākusi vairāku funkcionālā līmeņa stratēģiju izstrādi personālvadības, internacionalizācijas, digitalizācijas u. c. funkciju attīstīšanai un Rīcības plāna aktualizēšanai, lai atbalstītu fakultātes un citas LU iestādes LU Stratēģijā noteikto mērķu sasniegšanā.
LU stratēģija attīstības posmam no 2021. gada līdz 2027. gadam ir koleģiāla darba rezultāts. Tās veidošanā iesaistījās akadēmiskais un vispārējais personāls, studentu un absolventu pārstāvji, tostarp lēmējinstitūcijas un padomdevējinstitūcijas – Senāts, Zinātnes padome, fakultāšu domes un zinātnisko institūtu zinātniskās padomes, Padomnieku konvents, Stratēģijas padome, Kvalitātes konsultatīvā komisija. Stratēģijas izstrādes procesā tika iesaistīta “PricewaterhouseCoopers” (PwC) ekspertu komanda.