
Pasākuma mērķis bija izveidot starpdisciplināru un radošu platformu, kuru attīstīt, lai apspriestu mūsdienu kultūras vizuālo dimensiju dažādos aspektos. Attēla dominēšana mūsdienu kultūrā tiecas mainīt mūsu pasaules uztveri – tas ir novērojams daudzos veidos – vai tā būtu vizuālā komunikācija, plastika un skatuves māksla, virtuālā realitāte, mākslīgais intelekts un citas darbības jomas. Šī salīdzinoši jaunā situācija aicina pārdomāt tradicionālos priekšstatus par attēlu, izklaidi, komunikāciju, mākslu, izglītību un Eiropas kultūru kopumā.
Programmas idejas autori ir FORTHEM laboratorijas “Māksla un estētika mūsdienu sabiedrībā” LU veidotājas – Zane Ozola, PhD (LU HZF), prof. Austra Avotiņa (LU IZPF). Organizatori bija Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātes un Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes pārstāvji, kā arī Tehnoloģiju institūts Hub&Go un Université Bourgogne Europe. Studenti no vairākām partneruniversitātēm piedalījās simpozija konferences daļā, veidoja praktiskās darbnīcas Tehnoloģiju institūtā Hub&Go, kā arī piedalījās starpdisciplinārās diskusijās par attēla nozīmi mūsdienu kultūrā un izglītībā, ņemot vērā straujo vizuālo un virtuālo tehnoloģiju attīstību.
Lekrezo, pazīstama kā "Attēla ieleja", ir cieši saistīta ar fotogrāfijas un kustīgā attēla attīstību, pateicoties tās industriālajam mantojumam un zinātniskajai pētniecībai. Džozefs Nicefors Nipss (Joseph Nicéphore Niépce), kurš dzimis Burgundijā, izveidoja pirmo fotogrāfisko attēlu, savukārt Etjēns-Žils Marejs (Étienne-Jules Marey) attīstīja kustības analīzi ar hronofotogrāfijas metodi, ietekmējot tehnoloģisko attēlu izmantošanu rūpniecībā. Mūsdienās Tehnoloģiju institūtā Hub&Go tiek pētītas un attīstītas jaunas attēlveidošanas tehnoloģijas, turpinot reģiona tradīciju attēla inovācijās zinātnē, rūpniecībā un digitālajās mediju tehnoloģijās.
Partneri no LU, Université Bourgogne Europe, Tehnoloģiju institūta Hub&Go, Valensijas Universitātes, Opoles Universitātes, Johannesa Gūtenberga Universitātes Maincā, Lucian Blaga Universitātes Sibiu pilsētā un dažādām organizācijām vadīja lekcijas, darbnīcas un diskusijas trīs tematiskajos blokos: Uztvere un attēls; Attēls un realitāte medijos; Mākslīgais intelekts, vīzija un sabiedrība.
Papildus tika organizētas dažādas ekskursijas, kopīgas vakariņas un dažādu mediju vizuālo mākslinieku darbu izstāde Hub&Go telpās.
Liels paldies prof. Austrai Avotiņai, PhD Zanei Ozolai, docentei Austrai Celmiņai-Ķeirānei, PhD Annai Marijai Ansonei, Paulai Lūcijai Lejiņai, Stanislav Bykov un citiem LU pārstāvjiem, kas piedalījās šajā lieliskajā pasākumā!