
Izstādes mērķis ir apkopot apgāda kā LU akadēmiskas literatūras izdevniecības divdesmit gados paveikto un pateikt PALDIES autoriem, rakstu krājumu un turpinājumizdevumu sastādītājiem un zinātniskajiem redaktoriem, recenzentiem, atbalstītājiem un citiem sadarbības partneriem, bez kuriem LU Akadēmiskā apgāda pastāvēšana nav iespējama. Tāpat arī izstādes mērķis ir parādīt, ko varam paveikt, lai aicinātu uz sadarbību jaunu izdevumu autorus un veidotājus.
LU Akadēmiskā apgāds augstu vērtē visu to labo, kas licis pamatu LU Akadēmiskā apgāda šodienai. Divdesmit darbības gados iegūta pieredze un vairojusies spēja pārvarēt izaicinājumus. Apgāds raugās nākotnē ar cerību, ka pie viņiem vērsīsies arvien vairāk autoru – gan pieredzējušu, gan jaunu, ka ar labu darbu spēs attaisnot uz viņiem liktās cerības un gan autori, gan pats apgāds gūs gandarījumu par labi paveiktu darbu, ka piedzīvos turpmāku izaugsmi kopā ar Universitāti.
LU attīstības prorektors Enno Ence par šo notikumu saka: “LU Akadēmiskais apgāds jau 20 gadus ir nozīmīgs zināšanu radīšanas un izplatīšanas balsts, kura darbība veicina zinātnes attīstību un studiju kvalitāti, stiprinot Latvijas Universitātes lomu akadēmiskajā vidē. Šī jubileja apliecina – zināšanas ir vērtība, ko ir vērts saglabāt, attīstīt un nodot nākamajām paaudzēm. Turklāt zināšanas, kas uzrakstītas un publicētas, iegūst lielu pievienoto vērtību, kalpojot kā pamats tālākai izpētei un sabiedrības attīstībai.”
Savukārt LU emeritētā profesore Dr. phil. Skaidrīte Lasmane uzsver: “Apgādam ir neaizstājama loma zinātnes komunikācijā Latvijā, kur saziņu latviešu valodā autoram palīdz nodrošināt profesionāli redaktori. Izdotās grāmatas izceļas ar rūpīgu un gaumīgu dizainu. Nebūs pārspīlējums apgalvot, ka izdevniecībai ir nozīmīga loma intelektuālās kultūras veidošanā Latvijā."
“Vienmēr svarīgi, kas ir galvenais vilcējs. LU Akadēmiskā apgāda grožus pirms 20 gadiem savās stingrajās un gudrajās rokās saņēma Anna Šmite. No viņas tos pārņēma un tur Aija Rozenšteine. Tie ir trīs droši simboli, kas iekodēti apgāda neoficiālajā logo – kalēja (= Šmite), roze un akmens (= Rozenšteine). Man ir bijusi, un ceru, ka vēl būs, laime sastrādāties ar saliedēto kolektīvu, kur visi ir savās vietās. Jeb kā romieši teiktu: Non multa, sed multum (= nedaudz pēc skaita, bet daudz pēc nozīmes). Veiksmi turpmākajā!” novēl LU Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Dr. habil. philol. Janīna Kursīte.