Līdz 7. februārim visu līmeņu studentiem no dažādām universitātēm atvērta pieteikšanās dalībai programmā «Inovatīvu digitālu risinājumu radīšana HPC izaicinājumos», lai, izmantojot superdatoru un citus aktuālus digitālos rīkus, izstrādātu prototipus un risinājumu konceptus, kas uzņēmumiem varētu palīdzēt digitāli transformēties un kļūt arvien efektīvākiem. Pavasara sezonā studenti risinās SEB bakas, Latvijas nacionālā lidsabiedrība «airBaltic», ražošanas uzņēmumu «Caljan» un «Europlast» izaicinājumus.

Pieteikties – ej.uz/hpc_challenges

Programma tiek īstenota jau trešo sezonu, studentiem un iesaistītajiem uzņēmumiem to atzinīgi novērtējot un pat apsverot iespējas turpināt sadarbību. Pavasara sezonā izaicinājumus studentu komandām nodrošinās vairāki Latvijas tautsaimniecībai nozīmīgi uzņēmumi, tostarp «airBaltic», kas ieinteresēti studentu analīzē un ieteikumos, kā uzlabot grafiku plānošanu, lai samazinātu izmaiņu un aizkavējumu biežumu. Tikmēr pieredzējušais ventilācijas preču ražotājs un vairumtirgotājs «Europlast» vēlas iesaistīt studentus klientu kredītlimitu noteikšanas automatizācijā. Šobrīd klientu izvērtēšana pārsvarā notiek manuāli.

Pavasara sezonā programma pirmo reizi notiks angļu valodā un tiks organizēta hibrīdrežīmā, tā paverot plašākas iespējas tajā piedalīties studentiem no visiem Latvijas reģioniem, kā arī ārvalstu studentiem.

Piedaloties HPC izaicinājumos, studenti gūst praktiskas iemaņas inovatīvu digitālo risinājumu izstrādē, izmantojot digitālās prototipēšanas un dizaina domāšanas metodes. Izmantojot digitālos rīkus, ko lieto arī industrijā, un augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģijas, viņi kopā ar industrijas un RTU ekspertiem izstrādā risinājumus prototipa, konceptuāla projekta vai pētījuma veidā.

Atbalstot studentus, viņiem notiks dažādas lekcijas un mācības, piemēram, par HPC (augstas veiktspējas skaitļošanas) platformu un tās lietošanu, mašīnmācīšanos, mākslīgo intelektu un mākslīgo neironu tīklu, digitālo prototipēšanu, kā arī ideju radīšanu, validēšanu un vadību. Daļa lekciju notiks attālināti, daļa – klātienē.

Lai piedalītos, studentiem nav nepieciešamas priekšzināšanas augsta līmeņa digitālo risinājumu izstrādē, tā piemērota ne vien inženierzinātņu, bet arī humanitāro un sociālo zinātņu studentiem, jo darbs norisinās starpdisciplinārās komandās. Sekmīgi pabeidzot programmu, viņi saņem sertifikātu, kas apliecina augsta līmeņa digitālās prasmes. Dalību programmā var arī pielīdzināt trīs kredītpunktu brīvās izvēles kursam. 

Iepriekšējās sezonās izaicinājumus studentiem piedāvāja uzņēmumi «Rīgas meži», «Accenture», «Datamed», «Tet», «Bruntor», «Valsts nekustamie īpašumi», «Bucher municipal», «Cenos», «Draugiem Group» un Bērnu klīniskās universitātes slimnīca.

 

«Inovatīvu digitālu risinājumu radīšana HPC izaicinājumos» ir daļa no projekta «Augsta līmeņa digitālo prasmju apguve Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā» (Nr. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/003), ko īsteno RTU, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte, bet finansē ES Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcija. Tā mērķis ir palielināt speciālistu skaitu Latvijā ar augsta līmeņa digitālām prasmēm (DigComp 7.–8. līmenis), kuri spēj lietot tehnoloģijas, lai attīstītu zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgus jaunus produktus un pakalpojumus dažādās nozarēs, kā arī radīt augstākās izglītības, zinātnes un industrijas sinerģiju. 

Dalīties