Latvijas Universitāte (LU) aicina uz 83. starptautiskās zinātniskās konferences atklāšanas plenārsēdi, kurā ar priekšlasījumu "Migranti un bēgļi: paradigmas maiņa un Eiropas cietoksnis" uzstāsies LU tenūrprofesore Inta Mieriņa. Plenārsēde notiks 29. janvārī plkst. 13.00 LU Mazajā aulā un ir atvērta ikvienam interesentam. Pasākumu būs iespēja vērot arī tiešraidē LU mājaslapā lu.lv un Universitātes sociālajos tīklos.

“Konference ir veids, kā plašāka sabiedrībai varam rādīt un stāstīt par saviem atklājumiem, sasniegumiem un iecerēm. Zinātne nevar pastāvēt tikai laboratorijās un kabinetos. Mums ir jārunā ar nozaru ekspertiem, industriju, politikas veidotājiem, sabiedrību, mums jāparāda, kā zinātnes atklājumi un sasniegumi var veicināt valsts un sabiedrības attīstību, kā zinātnieki var veicināt procesu norisi un problēmu risināšanu,” komentē LU rektors prof. Gundars Bērziņš. Viņš uzrunās klātesošos arī atklāšanas plenārsēdes ievadā. “Zinātnisko konferenci allaž atklājam ar priekšlasījumu par aktuālu tematu un šogad tā ir migrācija, ko pēta un, pateicoties Eiropas Pētniecības padomes (ERC) grantam turpmākos gados vēl plašāk pētīs LU tenūrprofesore Inta Mieriņa." 

Eiropā ir izteikti pieaugusi galēji labējo partiju ietekme, kas veicina stingrāku migrantu uzņemšanas politiku. Šī tendence iet roku rokā ar arvien aktuālākiem demogrāfijas izaicinājumiem, kas liek valstīm meklēt risinājumus darbaspēka piesaistei. Kāda būs Eiropas nākotne un kāda ceļa izvēles sagaida Latviju? Prof. I. Mieriņa savā priekšlasījumā analizēs sabiedrības mainīgās attieksmes pret migrāciju, kā arī meklēs atbildes uz jautājumiem, kas veido šo attieksmju izmaiņas.

LU starptautiskā zinātniskā konference ir viena no vadošajām un ilgtspējīgākajām zinātnes platformām Latvijā, kas katru gadu pulcē tūkstošiem zinātnieku, pētnieku un studentu no dažādām pasaules malām. Ar gandrīz gadsimtu ilgām tradīcijām, šī konference ir kļuvusi par būtisku zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kur tiek apspriesti mūsdienu pētniecības sasniegumi un izvirzīti jauni izaicinājumi.

Konferences darbs tiek organizēts sekciju sēdēs septiņos sekciju sēžu blokos: Eksaktās zinātnes un tehnoloģijas, Izglītības zinātnes un psiholoģija, Tiesību zinātnes, Medicīnas un dzīvības zinātnes, Ekonomika, sociālās zinātnes, Humanitārās zinātnes un Starpdisciplinārās tēmas. Konference ir kļuvusi par platformu starpdisciplināriem pētījumiem, kur zinātnieki no dažādām jomām var dalīties ar savām atziņām un meklēt risinājumus kopīgām problēmām.

Šī ir lieliska iespēja ne tikai iepazīties ar pasaulē atzītiem pētījumiem, bet arī piedalīties aktīvā zinātniskajā diskusijā. Jaunie zinātnieki var izmantot šo iespēju, lai pierādītu savu potenciālu, savukārt pieredzējušie pētnieki – lai dalītos ar savām atziņām, iedvesmotu un veidotu jaunus sadarbības tīklus.

Neatkarīgi no tā, vai piedalīsieties klātienē vai sekosiet tiešsaistē, LU konference ir lieliska iespēja paplašināt savu zināšanu horizontu, diskutēt ar citiem zinātniekiem un būt daļai no dinamiskas, inovatīvas zinātniskās kopienas.

LU 83. starptautiskā zinātniskā konference notiks no janvāra līdz martam. Papildu informāciju un pilnu konferences programmu var atrast LU konferences tīmekļvietnē: https://konference83.lu.lv/.

Aicinām visus interesentus piedalīties un sekot līdzi aktuālajām zinātnes debatēm! Pievienojieties un piedalieties zinātnes un izglītības izcilībā!

Dalīties