Šī gada 8. janvārī Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI) direktors Modris Greitāns un direktora vietnieks attīstības jautājumos Kaspars Ozols uzņēma Latvijas Universitātes (LU) vadību – rektoru profesoru Gundaru Bērziņu un LU Padomes priekšsēdētāju profesoru Mārci Auziņu. Tikšanās mērķis bija iepazīstināt ar EDI aktuālajiem pētniecības virzieniem, apspriest līdzšinējās sadarbības gaitu, kā arī izvērtēt iespējas tās paplašināšanai.

Tikšanās laikā tika pārrunātas abu institūciju ambīcijas un mērķi, īpašu uzmanību pievēršot jomām, kurās EDI un LU var savstarpēji papildināt viena otru, tādējādi stiprinot Latvijas pētniecības un inovāciju potenciālu. Sarunas gaitā tika identificētas vairākas nozares, kurās iespējama vēl plašāka sadarbība, tostarp pārtikas, farmācijas, ķīmijas, medicīnas, ražošanas un informāciju tehnoloģiju nozares. Abas puses vienojās, ka šo nozaru attīstība ir būtiska ne tikai institūciju mērķu sasniegšanai, bet arī Latvijas tautsaimniecības produktivitātes un konkurētspējas paaugstināšanai.

LU vadība ekskursijas laikā pa EDI laboratorijām iepazinās ar EDI izstrādātajām tehnoloģijām un risinājumiem, kas aptver robotiku, lietu internetu, tālizpēti, biometriju, mākslīgo intelektu, mikroshēmas un iegultās sistēmas. Profesors Gundars Bērziņš uzsvēra: “LU un EDI sadarbība ir spilgts piemērs tam, kā fundamentālās zināšanas var tikt praktiski pielietotas, radot reālus risinājumus ar augstu pievienoto vērtību. Apvienojot Universitātes un zinātniska institūta kapacitāti un zināšanas, mēs daudz veiksmīgāk varam parādīt un pierādīt gan industriju pārstāvjiem, gan sabiedrībai kopumā zinātnisko pētījumu un sasniegumu nozīmi valsts attīstībā.”

Vizītes laikā tika identificēts potenciāls sadarbības paplašināšanai, tostarp kopīgu pētniecības projektu pieteikumu veidošana un industrijai veltītu pasākumu organizēšana. Šāda veida iniciatīvas ļaus apvienot abu institūciju resursus un kompetences, veicinot zināšanu apmaiņu, jaunu tehnoloģiju izstrādi un jauno talantu iesaisti.

“EDI un LU vieno ne tikai kopīga zinātniskā ambīcija, bet arī vēlme aktīvi iesaistīties Latvijas attīstībā,” sacīja EDI direktors Modris Greitāns. “Līdzīgi kā Eiropas attīstītākajās valstīs, kur  savstarpēji papildinoši zinātne attīstās gan universitātēs, gan pētniecības-tehnoloģiju organizācijās, arī Latvijā universitātes un valsts zinātniskā institūta kopdarbs ir veids kā rast inovatīvus risinājumus, kas sniegs ieguldījumu gan studiju kvalitātes, gan arī industrijas konkurētspējas celšanā.”

Tikšanās laikā tika uzsvērta līdzšinējās sadarbības nozīmība, tostarp veiksmīgi īstenotie projekti, kā arī pušu apņemšanās ne tikai turpināt šo sadarbību, bet arī paplašināt tās apmērus un veicināt jaunas iniciatīvas.

Dalīties