Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centra (LU SIIC) pētnieku grupa sagatavojusi monogrāfiju “Datu zinātība skolai”, kas pievērš uzmanību datu pratībai, lai sekmētu datos balstītu lēmumu pieņemšanu skolās. Monogrāfijas prezentācijas pasākums notiks trešdien, 13. decembrī, plkst. 14.00 LU Akadēmiskā centra Dabas mājā.

Pētnieki radījuši jaunas zināšanas un rīkus dziļāku datu ieguvei par skolēnu sniegumu, mācīšanu, skolas vadības darbu un skolotāju profesionālo pilnveidi, ko apkopojuši zinātnisko publikāciju izdevumā izglītības iestādēm Latvijā.

Prezentācijā gaidāms ieskats kolektīvās monogrāfijas piedāvātajos risinājumos izglītības nozarē, tikšanās ar monogrāfijas autoriem (Daci Namsoni, Ģirtu Burgmani, Kārli Greitānu, Pāvelu Pestovu, Ilzi Franci, Martu Mikīti, Ilzi Salenieci, Solvitu Lazdiņu, Evi Dagu-Krūmiņu, Ildzi Čakāni), kā arī ekspertu forums “Kas vajadzīgs, lai izglītībā pieņemtu datos balstītus lēmumus?”.

Forumā diskutēs:

• Pāvels Pestovs, monogrāfijas līdzautors, VISC vecākais eksperts un Rīgas 72. vidusskolas direktors,
  • Ilze Saleniece, viena no monogrāfijas līdzautorēm un Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra pienākumu izpildītāja,
  • Agita Zariņa-Stūre, pedagoģe un politiķe, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja,
  • Igors Grigorjevs, Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs,
  • kā arī citi izglītības eksperti, izglītības iestāžu vadītāji un monogrāfijas autori.