17. – 19. oktobrī Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā, Raiņa bulvārī 19, un Zinātņu mājā, Jelgavas ielā 3, Baltijas jūras reģiona valstu tīklojuma Colloquium Balticum konferences laikā tiks aktualizēti antīkā, proti, seno grieķu un romiešu kultūrmantojuma jautājumi neparastā gultnē: tiks skatīts, kā šajā vidē darbojas un līdzās pastāv mākslīgais un dabīgais (latīņu valodā naturalia et artificialia) kopš Eiropas kultūras sākumiem līdz pat šodienai. Tostarp tiks iztirzāts arī šobrīd tik aktuālais mākslīgā intelekta jautājums – kā tas saskatāms un novērtējams jau antīkajā kultūrā.

Trīs dienas Latvijas Universitātē tiks vadītas sarunās un diskusijās (latīņu valodā colloquium nozīmē 'sarunāšanās') par valodu, dažādu laiku vēstures un tekstu faktiem, kas izgaismos konferences tēmu, ļaujot aizvien aizdomāties par attiecīgām aktualitātēm mūsdienās. 

Programma apliecina, ka interese par Rīgas kolokviju ir patiesi liela: universitāšu pētnieki pieteikuši tēmas, kas neparastas un saistošas ne tikai antīkās pasaules pētniekiem, bet plašam klausītāju lokam. Kolokviju tradīcija paredz arī tīklojuma universitāšu studentu piedalīšanos, kas kolokvija gaisotnei piešķir īpašu noskaņu – tie, kas šobrīd uzsāk studijas vai ir studiju procesā, būs tas spēks, kas potenciāli turpinās iesāktos pētījumus un tiem pievienos savu domu, lai antīkā kultūrmantojuma un tā recepcijas pētniecība Baltijas reģionā varētu tikt kopta un uzturēta. 

Latvijas Universitātes klasiskie filologi aicina ne tikai studentus, bet ikvienu interesentu, tostarp arī vecāko klašu skolēnus pievienoties Colloquium Balticum klasisko filologu un antīkās kultūras pazinēju pulkam – apmeklēt kolokviju, pēc vēlēšanās iesaistīties sarunās un ieraudzīt antīkās senatnes dabīgā un mākslīgā aspektus pārlaicīgās kategorijās. 

Norises valoda: angļu vai vācu. 

Konferences programma