17. oktobrī plkst. 10.30 Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, Lauvas ielā 4, Jesaja Berlina auditorijā, un tiešsaistē platformā “Zoom” notiks seminārs “Demokrātija un sociālais darbs: izaicinājumi un perspektīvas Vācijā un Latvijā” ar Prof. Dr. Mihaela Gērtlera (Michael Görtler, Rēgensburgas Austrumbavārijas Tehniskā universitāte) vieslekciju “Sabiedrības, demokrātijas un sociālā darba izaicinājumi: Vācijas perspektīva” un Jonasa Bīhela (Jonas Büchel, Latvijas Universitāte) prezentāciju.

Sabiedrība, demokrātija un sociālā darba joma Vācijā saskaras ar dažādiem izaicinājumiem. Prof. Dr. Gērtlers norāda, ka šajā kontekstā var tikt skatīta sociālā darba ietekme uz sabiedrību un demokrātiju. Tādēļ lekcijā tiks runāts par sociālā darba teorētiskajām un praktiskajām perspektīvām, izmantojot labējā populisma un klimata krīzes piemērus.

Prof. Dr. Mihaels Gērtlers pasniedz sociālā darba teoriju un vēsturi Rēgensburgas Austrumbavārijas Tehniskajā universitātē. Viņš ir studējis sociālās un izglītības zinātnes un strādājis dažādās sociālā darba jomās. Savos pētījumos viņš pievēršas politiskajai izglītībai sociālā darba kontekstā.

Valoda: vācu ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā

Dalība: bez maksas

Reģistrācija dalībai pasākumā