1937. gada 3. maijā Nacionālā un Kapodistrija Atēnu universitāte svinēja tās simtgadi, uz kuru kā Latvijas valsts un LU pārstāvis bija deleģēts klasiskās filoloģijas prof. Pēteris Ķiķauka. Viņš tur bija viesojies jau iepriekš, tā dibinot salīdzinoši jaunajai Latvijas Universitātei starptautiskos kontaktus. P. Ķiķaukas uzruna simtgades svinību pasākumā tika noturēta sengrieķu valodā, kā arī profesors vēlāk vietējā avīzē ievietoja sludinājumu ar aicinājumu atsaukties sengrieķu valodas pratējiem – viņš vēlējās atrast sarunu biedru, ar ko varētu petīt izmirušās valodas fonētiku. No šī pasākuma prof. P. Ķiķauka atveda unikālu priekšmetu – uz simtgadi speciāli veidotu piemiņas medaļu, kas tagad atrodas LU Muzeja krājumā. Par to vairāk var lasīt šeit.

Vairāk informācijas: