LU Akadēmiskās ētikas komisijas (turpmāk – Ētikas komisija) 2024.gada 25. un 28. oktobra sēdē šādā sastāvā: Agnese Arāja, priekšsēdētāja, Dace Raipale, sekretāre, Dace Kazāka, Laima Geikina, lauris Liepa, Krišjānis Mārtiņš Alliks un Adriana Mauručaite izskatīja LU Izglītības zinātņu un pedagoģijas fakultātes (turpmāk - IZPF) studējošā/-ās X iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt IZPF pirmsskolas un sākumizglītības nodaļas programmas “Pirmsskolas skolotājs" studējošā/-ās Y iespējamos ētikas kodeksa pārkāpumus, izdzēšot studējošo X no privātas WhatsApp studiju kursa grupas. Ētikas komisija vienbalsīgi nolemj:
- IZPF studējošā/-ās Y rīcībā pret X, izdzēšot viņu no privātas WhatsApp kursa grupas, nav konstatēts Akadēmiskā ētikas kodeksa normu pārkāpums.
- Taču AĒK vēlas uzsvērt, ka abām iesaistītajām pusēm ir jāattīsta empātija, prasme sadarboties un veidot cieņpilnu dialogu, protot izšķirt formālu komunikāciju no neformālas. Sevišķi, ņemot vērā to, ka abu studējošo izvēlētā nākotnes profesija pieprasa izprast un būt par priekšzīmīgu paraugu, ikdienā pielietojot, akadēmiskās brīvības, sadarbības, cieņas un koleģialitātes pamatprincipus, kā arī ar sapratni uztvert viedokļu un uzskatu dažādību.
- AĒK rīcībā nav ziņu, vai IZPF attiecīgajā filiālē tiek realizēta kuratoru programma 1. kursa studējošajiem (ja tāda programma netiek realizēta, tad AĒK aicina IZPF attiecīgās filiāles vadību tādu programmu uzsākt), bet AĒK rosina abu studējošo domstarpības, kā arī akadēmiskās un pedagoģiskās ētikas pamatnostādnes pārrunāt kuratora vadībā, lai turpmāk šādas situācijas, kas traucē pilnvērtīgu studiju un komunikācijas procesu, neatkārtotos.