No 23. oktobra līdz 27. oktobrim Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātē (LU HZF)  projekta “Naratīvs, forma un balss: literatūras iesakņotība kultūrā un sabiedrībā” ietvaros tiek organizēta Rudens kritikas skola.

Nodarbības notiks attālināti Zoom platformā.

Lai saņemtu Zoom saiti nodarbībām, pieteikumu lūdzam sūtīt LU HZF pētniekam Ingum Barovskim: ingus.barovskis@lu.lv

PROGRAMMA

Uzdevums līdz noslēguma semināram 27. oktobrī: uzrakstīt recenziju par kultūras periodikā publicētu stāstu vai dzejoļu kopu (brīvi izvēlētu).

23. oktobris – 18.00 Kritikas meistarklase. Vada Anda Baklāne (literatūrkritiķe, N. Naumaņa balvas laureāte, Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālās pētniecības pakalpojumu vadītāja).

Uzdevums studentiem: Jāapdomā atbilde uz jautājumu. Vai ir kāds kritiķis, kura darbs jums ir paticis, noderējis, iedvesmojis? Ja tā ir, tad kas tieši jūs uzrunāja? Varbūt varat nolasīt pāris citātus. Der jebkura laika ārzemju vai Latvijas kritiķis, dažādu mākslu kritikas.

24. oktobris – 18:15 “Ginokritika: jautājums par sievišķo rakstību”. Sandra Meškova (Daugavpils Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesore).

Uzdevums studentiem: Izvēlieties kādu “sievietes atmošanās stāstu” latviešu literatūrā (var arī cittautu) un noformulējiet, kā autore to pasniedz, risina, problematizē, atrisina vai neatrisina.

25. oktobris – 18.00 “Dzejas kritika – formas un poētikas aspekti”. Janīna Kursīte (Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore).

19.30 Dzejas un kritikas meistarklase. Ivars Šteinbergs (LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks, dzejnieks, atdzejotājs)

Uzdevums studentiem: Izvēlēties vienu mūsdienu latviešu dzejoli un uzrakstīt vienu rindkopu par to. Galvenais nosacījums: rindkopā jācitē dzejoļa fragments. Vēl rindkopā vēlams atbildēt uz jautājumu: kādās attiecībās šis teksts ir ar citiem tekstiem un ar kritiķi, kas raksta rindkopu. Bet tas nav obligāti.

26. oktobris – 18.00 Žurnāla “Domuzīme” meistarklase (Rudīte Kalpiņa, Jānis Vādons, Mārtiņš Mintaurs, Arnis Koroševskis)

Uzdevums studentiem: Sagatavot (iespējami konkrētus) jautājumus diskusijai. Pārdomāt kvalitatīvas kritikas iezīmes, kritērijus.

27. oktobris – Noslēguma seminārs un diskusija