Lai stiprinātu Latvijas augstākās izglītības iestāžu digitālo kapacitāti un paaugstinātu to konkurētspēju starptautiskajā arēnā, ir īstenotas digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei un studējošo iesaistei, kurās integrēta citu valstu augstskolu un Latvijas un pasaules IKT nozares pieredze. Mūsdienīgākam studiju procesam radīti studiju moduļi digitālo prasmju pilnveidei, “Civilā aizsardzība”, apmācīts virtuālais asistents, akadēmiskā personāla vajadzībām pielāgots mašīntulks. Transformētajā studiju vidē tiek uzlabotas studentu digitālās prasmes, tuvinot tās nākotnes darba tirgus vajadzībām un prasībām, kā arī sniegts nozīmīgs atbalsts docētājiem, kuri tādējādi vairāk laika var veltīt pētniecībai.  

Ar projektā līdz šim paveikto un tālākiem plāniem mediju pārstāvji varēs iepazīties mediju brokastīs 28. novembrī plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Zinātņu mājas 801. telpā Rīgā, Jelgavas ielā 3.  

Mediju brokastīs piedalīsies: 

  • Prof. Signe Bāliņa, LU Inovāciju centra LUMIC direktore; 
  • Kaspars Kauliņš, SIA “Tilde” Biznesa attīstības direktors; 
  • Kristīne Parasiga-Parasiņa, LU lektore, ķīmiķe; 
  • Digne, virtuālā asistente, u.c. 

Mediju pasākumā varēs vairāk uzzināt par projektā “Digitalizācijas iniciatīvas studējošo iesaistei un studiju kvalitātes pilnveidei Latvijas Universitātē un projekta sadarbības partneru augstskolās” izstrādātajiem digitālajiem rīkiem, to unikalitāti Baltijas reģionā, potenciālu un nozīmi Latvijas augstskolu konkurētspējas veicināšanā, kā arī uzdod jautājumus virtuālajai asistentei Dignei.  

Mediju pārstāvji aicināti pieteikties līdz 27. novembrim, rakstot uz e-pastu  lasma.gaile@mrsgrupa.lv vai zvanot pa tālruni +371 26360993. 

Projekta “Digitalizācijas iniciatīvas studējošo iesaistei un​ studiju kvalitātes pilnveidei Latvijas Universitātē un​ projekta sadarbības partneru augstskolās”  konsorcijā ir iesaistītas piecas Latvijas augstākās izglītības iestādes: Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU), Vidzemes augstskola (ViA), SIA “Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”” (RISEBA) un A/S “Transporta sakaru institūts” (TSI) , kā arī trīs komersanti – SIA “Tilde” SIA “Baltijas datoru akadēmija” un SIA “Datorzinību centrs”.