Sadarbojoties uzņēmējiem un vadošo augstskolu mācībspēkiem, studentu digitālo prasmju pilnveidei un docētāju darba efektivizēšanai īstenots projekts “Digitalizācijas iniciatīvas studējošo iesaistei un​ studiju kvalitātes pilnveidei LU un​ projekta sadarbības partneru augstskolās”, kura laikā radīta studiju virtuālā asistente Digne, pilnībā digitalizēts studiju kurss “Civilā aizsardzība”, īpaši akadēmiskā personāla vajadzībām pielāgots mašīntulks, kā arī citi digitālie rīki un metodikas digitālo prasmju pilnveidei un novērtēšani. 

LU studenti un mācībspēki projekta laikā radītos instrumentus tuvāk varēs iepazīt vairākos “DIGITEKA” pasākumos decembra laikā.  

Docētājiem būs atsevišķas tikšanās ar projekta pārstāvjiem “DIGITEKA – jaunas iespējas studiju procesa pilnveidei”. To laikā būs iespēja iepazīt digitālo rīku praktiskos ieguvumus, kā arī uzzināt par to integrēšanu darbā, palīdzot uzlabot studiju kursu saturu un mazinot administratīvo pienākumu slogu. Tikšanās laikā ar digitālajiem instrumentiem iepazīstinās prof. Signe Bāliņa, projekta partneri un fakultāšu pārstāvji

“DIGITEKA – jaunas iespējas studiju procesa pilnveidei” programma: 

  • prezentācija par projektā paveikto, mācību kursa “Civilā aizsardzība” digitalizāciju, kā arī uzņēmēju un mācībspēku sadarbības nozīmi inovatīvu un noderīgu risinājumu izstrādē; 
  • virtuālās asistentes Dignes demonstrācija, ko vadīs SIA “Tilde” pārstāvji; 
  • studiju kursa “Civilā aizsardzība” “Minecraft” spēles demonstrācija, ko vadīs SIA “Datorzinību centrs” pārstāvji; 
  • diskusija par digitālajiem risinājumiem studiju procesa pilnveidei; 
  • sarunas pie kafijas par dzirdēto un redzēto. 

Projekta “Digitalizācijas iniciatīvas studējošo iesaistei un​ studiju kvalitātes pilnveidei LU un​ projekta sadarbības partneru augstskolās” konsorcijā ir iesaistītas piecas Latvijas augstākās izglītības iestādes: LU, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Vidzemes augstskola, SIA “Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA” un A/S “Transporta sakaru institūts”, kā arī trīs komersanti – SIA “Tilde”, SIA “Baltijas datoru akadēmija” un SIA “Datorzinību centrs”. Projekts īstenots ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.