Eksperti

Žana Monē Izcilības centra darbībā un Žana Monē reģionālā foruma īstenošanā piedalās 12 galvenie eksperti: 8 galvenie biedri un 4 asociētie biedri ar pieredzi Eiropas integrācijas studijās un Žana Monē projektos. Galvenajiem ekspertiem ir akadēmiskā izglītība un praktiska pieredze saistībā ar Latvijas iestāšanos ES. Projekta vadītāja ir LU profesore Tatjana Muravska – Žana Monē katedras vadītāja un reģionālās, Eiropas integrācijas, pārejas pētījumu un jauno dalībvalstu sociāli ekonomisko jautājumu eksperte. Galvenie eksperti:
  • Prof. Juris Krūmiņš (LU), kuram ir plaša pieredze jaunu mācību programmu īstenošanā, ieviešot Boloņas procesa prasības un nodrošinot kvalitāti. Viņa pētījumu jomas ir izglītība un demogrāfija.
  • Prof. Žaneta Ozoliņa (LU), kurai ir pieredze starptautiskajās attiecībās, Eiropas ārpolitikā un drošības politikā, reģionālajā sadarbībā Baltijas jūras reģionā; 2004 – 2008.gadam viņa bija LR Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētāja, kopš 2008.gada darbojas Eiropas Pētniecības telpas valdē.
  • Asoc. Prof. Liesma Ose (LU) ir nepilna laika lektore Latvijas Universitātē. Viņas darbības jomas ir pētījumi un mācības par sociālo un izglītības politiku, kā arī cilvēku tirdzniecību.
  • Dr. Nils Muižnieks (LU) ir SZF Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors, pasniedz tādas tēmas kā Latvijas ārpolitika, Krievijas attiecības ar tās kaimiņvalstīm, Gruzijas drošība, antidiskriminācija, rasisms un neiecietība mūsdienu Eiropā.
  • Dr. Kristīne Dupate (LU) ir profesora asistente, pētot ES tiesības, darba tiesības un darba ņēmēju pārvietošanās brīvību, cilvēktiesības un dzimumu līdztiesību, tostarp viņa ir nacionālā eksperte juridisko ekspertu tīklā.
  • Dr. Toms Rostoks (LU) ir profesora asistents starptautiskajās attiecībās un darbojas kā eksperts reģionālajā sadarbībā Baltijas jūras reģionā, par Kaļiņingradas apgabalu, Latvijas-Krievijas attiecībās.
  • Dr. Juris Gromovs (LU) ir nepilna laika lektors par ES tiesību aktiem, pēta ES brīvības, drošības un tiesiskuma telpas regulējumu, ir vērtējis ES tiesību aktu īstenošanu dalībvalstīs. Viņam ir pieredze ES tiesību civildienestā, ir bijis starpministriju juridiskās darba grupas biedrs līguma projektam par Latvijas iestāšanos ES.
Iepriekš minētie eksperti Eiropas studiju maģistra programmas ietvaros pasniedz lekcijas EKP un Austrumu valstu studentiem. Tostarp 2008. – 2010.gadā Gruzijas studentu grupa tika uzaicināta mācīties par ES, pamatojoties uz LU atbalsta programmu Gruzijas-Krievijas konflikta laikā 2008.gadā.