© Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte.

Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātē līdz 27. augustam turpinās uzņemšana Baltijā unikālā akadēmiskā maģistra studiju programmā "Epidemioloģija un medicīniskā statistika", kurā studējošie šogad tiek uzņemti pirmo reizi.

Programma izstrādāta, lai Latvijas un Baltijas veselības sistēmai nodrošinātu augsti kvalificētus epidemioloģijas un medicīniskās statistikas speciālistus, kas pārzina epidemioloģisko pētījumu metodoloģiju, spēj veikt sarežģītu datu analīzi un interpretēt to rezultātus, balstoties uz jaunākajām starptautiskajām atziņām un atbilstoši starptautisko organizāciju pieprasītajiem standartiem.  

Kā uzsver jaunveidotās programmas direktore asociētā profesore Liliāna Civjāne: “Medicīniskā statistika ievērojami atšķiras no tehniskās statistikas tā iemesla dēļ, ka cilvēka ķermenis ir daudz sarežģītāka struktūra par tehniskas iekārtas detaļu. Strādājot ar medicīnisko statistiku, kura saistīta ar cilvēku, jāsaprot medicīnas pamati. Jaunā iespēja studēt šajā programmā paver durvis uz nozari, bez kuras ne šodien, ne nākotnē sabiedrība nespēs iztikt. Mūsdienu epidemioloģija ir daudznozaru zinātne, kura veic medicīnas pētījumus un kurā izteikti trūkst jaunu speciālistu.”

Studijām šai programmā iespējams pieteikties, ja ir bakalaura grāds vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība veselības aprūpē, medicīnā, zobārstniecībā, farmācijā, psiholoģijā, socioloģijā, dabaszinātnēs, vides zinātnēs, pārtikas zinātnēs, vai citā pielīdzināmā augstākā izglītībā.

Studiju programmu absolvējušie iegūs maģistra grādu veselības zinātnēs.

Pieteikumi gaidīti līdz pat 27. augustam, vispirms aizpildot elektronisku pieteikuma veidlapu un pēc tam noslēdzot studiju līgumu fakultātē - Jelgavas ielā 3.  

Maģistra studiju programmā "Epidemioloģija un medicīniskā statistika" tapusi projekta “Starptautiski konkurētspējīgu un Latvijas tautsaimniecības attīstību veicinošu studiju programmu izveide Latvijas Universitātē” (projekta Nr.8.2.1.0/18/A/015) ietvaros. Projektā piedalās astoņas LU fakultātes un tiek izstrādātas septiņpadsmit jaunas studiju programmas.

Share

Latvijā nepieciešami papildu profesionāļi medicīnas statistikā un epidemioloģijā
16.07.2020

Latvijā nepieciešami papildu profesionāļi medicīnas statistikā un epidemioloģijā

Jaunajiem speciālistiem epidemioloģijā studiju programmu sagatavojusi Latvijas Universitāte
09.06.2020

Jaunajiem speciālistiem epidemioloģijā studiju programmu sagatavojusi Latvijas Universitāte